Бърнли и Шефилд Юнайтед си разделиха точките

Бърнли и Шефилд Юнайтед завършиха 1:1 на "Търф Мор", а равенството бе пропуснат шанс и за двата отбора в борбата за място в евротурнирите. Тарковски откри резултата за домакините малко преди почивката, а Игън изравни в 80-ата минута.

Отборът на Шон Дайч записа шести пореден мач без загуба на собствения си стадион в първенството. Той e на девето място, на две точки зад Шефилд Юнайтед.
В равностоен двубой и двата отбора имаха своите шансове. Още в първата минута Ник Поуп трябваше да се намесва след удар на Макбърни. Гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Питерс в наказателното поле, но разглеждане на ситуацията с ВАР отсъди, че действието не заслужава подобно наказание.

Пред другата врата Видра и Макнийл пропуснаха отлични възможности. Две минути преди почивката Тарковски откри резултата, след като засече топката отблизо.

През второто полувреме Шефилд Юнайтед бе по-активният отбор и заслужено стигна до изравнителен гол. Десет минути преди края Джон Игън прати топката в мрежата.