Дубълът на Ботев (Враца) и Вихър завършиха наравно в Славяново

Без победител – 2:2 приключи контролата в плевенското градче Славяново между местния Вихър и дублиращия тим на Ботев /Враца/.

Домакините бяха по-добри през целия мач, но едва в края му се добраха до равенството. Те създадоха няколко голови възможности през първото полувреме, но в 40-ата минута топката спря в мрежата им. Секунди преди почивката равенството беше възстановено. Треньорът на Вихър – Николай Боянов смени половината отбор за втората част, пускайки в игра капитана Константин Генков, Милен Тодоров, Светлин Златарев, Станислав Иванов и Светлин Линев. В периода 46-а – 70-а минута, славяновския тим мачкаше съперника, но Йоан Петков, Генков, Цветан Петров и Тодоров пропуснаха за вкарат.

След това настъпи равновесие на терена. В 81-ата минута врачани проведоха бърза контраатака и отново поведоха в резултата. Минута преди края стана 2:2, а в даденото продължение вихърци пропиляха две положения.