Гранада и Валенсия направиха зрелищно, но ненужно реми (видео)

Отборите на Гранада и Валенсия не успяха да излъчат победител в мача помежду си от 34-ия кръг на Ла Лига. Двубоят на "Лос Карменес" бе изпъстрен с обрати, но завърши при резултат 2:2, който обаче не бе най-желан и от двата отбора. Домакините първи поведоха чрез Карлос Фернандес Луна от дузпа в 61-ата минута, но гостите направиха обрат чрез Мануел Вайехо в 63-ата и Гонсало Гедеш в 68-ата минута. Крайното 2:2 оформи Феде Вико в 86-ата минута.

Гранада стоеше по-добре в първия час от срещата. В 40-ата минута Карлос Фернандес стреля опасно с глава, но Яспер Силесен с блестящо спасяване запази резултата непроменен.

В 59-ата минута след поредица от грешки в отбраната на Валенсия Франсис Коклен извърши нарушение за дузпа срещу Карлос Фернандес, който сам изпълни наказателния удар и откри резултата.

Валенсия обаче направи изненадващ обрат за пет минути с първите си два точни изстрела в мача. В 63-ата минута Денис Черишев елегантно изведе Ману Вайехо на стрелкова позиция и той не сгреши за 1:1.

В 68-ата минута пък Гонсало Гедеш изведе гостите напред с бомбен шут от около 25 метра, с който не даде шанс за реакция на вратаря на съперника.

Гранада обаче не се предаде и пропусна няколко възмжности пред вратата на Силесен, преди в 86-ата минута Феде Вико да възстанови равенството от фаул с доза късмет, тъй като топката премина през дупка в стената.

Така мачът завърши без победител, като съперниците взеха по точка. Това обаче не бе добър резултат за никой от тях, като те остават с равен брой точки - по 47, като заемат 9-ото и 10-ото място в класирането и все повече се отдалечават от евроквотите.