Отборът на Боби Цонев губи надежда за спасение с 12-а поредна загуба

Отборът на Интер (Запрешич) допусна 12-а поредна загуба в първенството на Хърватия и върви уверено към изпадане от елита. Тази вечер възпитаниците на Томислав Ивкович паднаха с 1:3 в гостуването си на Локомотива (Загреб) от 33-ия кръг. Българинът Борислав Цонев не бе в групата на гостите за този двубой.

Домакините поведоха в 30-ата минута с попадение на Маркович, но Интер изравни в 52-ата минута чрез Мамут.

В края на мача обаче гостите рухнаха и допуснаха нови два гола във вратата си. Първо Толич се разписа от дузпа в 89-ата минута, а в добавеното време на двубоя Якич оформи крайното 3:1.

Това бе важен успех за Локомотива, който си върна 2-ото място в класирането с 60 точки в актива си. Интер остава на дъното със 17 точки и е на цели 7 от 9-ата позиция, която може да прати тима на бараж. Водач и сигурен шампион е Динамо (Загреб) със 76 точки. До края на сезона остават три кръга.