Милан унищожи Лацио и мечтите му за титла (видео)

Отборът на Милан постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Лацио в едно от дербитата на 30-ия кръг в Серия “А”. Хакан Чалханоглу (23') даде аванс на "росонерите", който беше удвоен от Златан Ибрахимович (34') чрез дузпа. Крайният резултат пък оформи Анте Ребич (59'). Това беше първа домакинска загуба за римляните в италианския елит през сезона.

В отсъствието на нападателното дуо на Лацио - Чиро Имобиле и Фелипе Кайседо, които бяха наказани, Симоне Индзаги изтегли Луис Алберто по-напред. Негов партньор в атака бе Хоакин Кореа. Мястото на Алберто в халфовата линия пък бе заето от завърналия се от контузия Лукаш Лейва. Междувременно, Стефано Пиоли бе направил цели четири промени в състава си след последния мач на тима. Андреа Конти се завърна като титуляр отдясно на отбраната, а пред него играеше Алексис Салемакерс след контузията на Саму Кастийехо. Джакомо Бонавентура пък бе предпочетен пред Лукас Пакета, а Ибрахимович бе готов да започне от първата минута, заради което голмайсторът на тима Ребич бе оставен на резервната скамейка.
И двата отбора се защитаваха добре в началото на мача, като първият удар дойде чак в 22-ата минута и беше дело на Сергей Милинкович-Савич, но Джанлуиджи Донарума го спаси. Секунди по-късно Чалханоглу опита изстрел от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Патрик и стана неспасяема за Лукас Стракоша. В 31-ата Ибрахимович също се разписа, но попадението му не беше признато заради негова засада.
Едва три минути по-късно обаче той стигна до гол, след като беше точен от дузпа, свирена за игра с ръка на Стефан Раду. Шведът имаше късмет при изпълението си, тъй като топката се удари в лакътя на Стракоша, мина под тялото му и пресече голлинията. В 37-ата минута Чалханоглу трябваше да напусне терена заради контузия, като беше заменен от Пакета. В добавеното време Алберто стреля, но шутът му мина встрани от вратата.
На почивката Пиоли реши да пусне в игра Ребич и да даде почивка на Ибрахимович, а Индзаги подсили атаката си с Боби Адекание, заменил Лейва. В 49-ата минута Донарума улови топката след удар на Кореа. Франк Кесие веднага отговори с шут, спасен от Стракоша. В 53-ата Лацио организира добра контраатака, завършена с гол от Мануел Ладзари, който обаче беше в положение на засада и така резултатът остана непроменен. В 56-ата Бонавентура отправи далечен изстрел, който излезе в аут. Три минути по-късно обаче той намери непокрития Ребич, който направи преднината на "росонерите" внушителна.
В 64-ата Милинкович-Савич пробва шут, който се оказа неточен, след което поиска смяна. В 69-ата Тео Ернандес осъществи пробив и двойно подаване с Ребич, но ударът му беше отразен от Стракоша. В 81-ата защитникът направи нов впечатляващ пробив, но изстрелът му по земя мина покрай вратата. В 89-ата резервата Даниеле Каталди направи последния пропуск в мача.
Така вторият в класирането Лацио (68 т.) се отдалечи на цели седем точки от лидера Ювентус (75 т.), чийто следващ противник е именно Милан, който събра 46 пункта и се изкачи на шестата позиция преди утрешното дерби между Наполи и Рома.
ЛАЦИО - МИЛАН 0:3

0:1 Чалханоглу (23')
0:2 Ибрахимович (34' д.)
0:3 Ребич (59')