Убедителен Челси си върна четвъртото място (видео)

Челси постигна убедителна победа с 3:0 срещу Уотфорд на "Стамфорд Бридж" и си върна четвъртото място, изпреварвайки Манчестър Юнайтед. Отборът на Франк Лампард доминираше през цялата среща. Оливие Жиру откри резултата в 28-ата минута, а Вилиан удвои аванса на домакините малко преди почивката. Рос Баркли вкара третото попадения в самия край на срещата.

Челси пое контрола върху случващото се на терена от самото начало. Играчите на Лампард бяха амбицирани да се реваншират за загубата от Уест Хам през седмицата. Една от промените на мениджъра - включването на Жиру на мястото на безличния преди няколко дни Ейбрахам, се отрази положително на тима.
Именно пред французина се откри първата добра възможност. Той бе изведен от намиращия се във великолепна форма Пулишич, но ъгълът не бе голям и Фостър отрази удара.
При подобна ситуация бе открит резултата. Този път Баркли великолепно намери Жиру, който имаше малко повече пространство и елегантно прати топката в мрежата с диагонален удар.
Малко преди почивката Челси поведе с 2:0. Пулишич навлезе на скорост в наказателното поле и смени посоката, което дойде в повече на Капу, който го повали и съдията посочи бялата точка. Вилиан бе точен и отбеляза четвъртия си гол във Висшата лига след подновяването на първенството, въпреки че продължава да е с изтичащ договор.
През второто полувреме отборът на Лампард имаше тотален контрол. Домакините владееха топката в дълги периоди и търсеха ново попадение. Уотфорд, който се бори за оцеляването си, не предложи нищо и нямаше идея как да промени случващото се на терена. Вилиан на два пъти отправи опасни удари, но Фостър се справи.
Мениджърът на Челси извади двамата си голмайсторите 15 минути преди края, като за кратък период направи четири смени. "Сините" обаче намалиха темпото и за кратко гостите се активизираха. Най-добрият период за Уотфорд в мача доведе и до първото им сериозно голово положение. Влезлият като резерва Дани Уелбек бе изведен зад защитата от Сар, но ударът бе отразен отлично от Кепа.

След тази ситуация лондончани решиха да не рискуват и се впуснаха в нови атаки. В последните минути те стигнаха до няколко положения. Великолепно центриране на Рийс Джеймс намери Лофтъс-Чийк пред вратата на Фостър, но той не прецени добре ситуацията и топката му дойде много неудобно.

В 92-ата минута Рос Баркли направи резултата 3:0 след поредната добра атака на "сините". Той получи топката от Аспиликуета в наказателното поле, спря я и с мощен удар я насочи към мрежата.
ЧЕЛСИ - УОТФОРД 3:0
1:0 - Жиру (28)
2:0 - Вилиан (43-д)
3:0 - Баркли (92)