Теодор Атанасов засили ФитСпо Баскет към десета поредна победа

ФитСпо Баскет закри редовния сезон на Първа дивизия на НАЛБ с десетия си пореден успех след драматичен обрат над отбора на Ахил - 77:70 (14:15, 19:18, 21:22, 23:15). Ключов за победата на носителите на Купата и Суперкупата на НАЛБ се оказа капитанът Теодор Атанасов, който се развихри в четвъртата част и собственоръчно обърна развоя на събитията. Така в крайното класиране на дивизията ФитСпо е втори с 18 победи и 4 загуби зад Виваком, докато Ахил грабва последното плейофно място с баланс 10 победи и 12 загуби.

Срещата вървеше точка за точка в първите 30 минути, а последната четвърт бе истинска класика. Ахил поведе с 6 точки по средата на частта, но това сякаш раздразни Теодор Атанасов, който наниза 11 пункта в рамките на 2 минути, за да изведе отбора си напред със 7 точки. Разликата се запази до края на двубоя, завършил при 77:70.

Атанасов реализира 20 точки и направи 6 асистенции за победата на ФитСпо. Любомир Недков остави 15 точки, 11 борби и 5 асистенции, Константин Коев също завърши с 15 пункта, а Александър Иванов приключи двубоя с "дабъл-дабъл" 10 точки и 12 борби.

Гълъбин Казълджиев наниза 21 точки за Ахил, Красимир Кирилов се отчете с 19 и 13 борби, Йордан Кирилов завърши с 15/6/5 и открадна 7 топки, а Даниел Тодоров помогна с 11 точки, 9 борби и 5 асистенции.

Шампионите на Четвърта дивизия от миналия сезон Форест Бойс Ботевград достигнаха до успех №19 от началото на редовния сезон в Трета дивизия на НАЛБ, след като надвиха Кралете със 72:58 (14:20, 25:6, 16:20, 17:12). С победата ботевградчани вече не могат да бъдат изместени от върха и ще се впуснат в плейофите като №1. Кралете пък се бетонират на петата позиция с баланс 14 победи и 8 загуби.

Двубоят премина в игра на безответни точки. Първо Форест Бойс направиха серия от 7:0, която обаче моментално беше върната двойно с 0:14 и така първата част приключи при 14:20 за Кралете. Във вторите десет минути имаше един отбор на полето, който правеше разликата, и това бе този от Ботевград. Лидерите в класирането отвориха преднина от 13 точки преди голямата почивка, а след нея не изпитаха проблеми и се поздравиха с крайното 72:58.

Кристиян Атанасов завърши със 17 точки за Форест Бойс. Капитанът Мартин Георгиев добави 14 и 9 борби, а Драгомир Енчев (17 борби) и Владислав Вушев се разписаха с по 12. Капитанът на Кралете Антон Начев поведе колоната от реализаторите за Кралете с 22 точки + 5 асистенции, докато с 18 точки и 7 борби остана Цветан Михайлов.