Кабайерос е големият победител от въртележката на Втора дивизия в НАЛБ

Отборът на Кабайерос излезе печеливш от голямата въртележка във Втора дивизия и се нареди на втора позиция в крайното класиране на редовния сезон. Това стана факт след победата над Атлетик 95 Куклен с 67:63 (24:13, 13:13, 19:18, 11:19). Така Кабайерос завършва редовния сезон под №2 с баланс 15-7, като изпреварва останалите два отбора със същия актив Фантомс и Кучетата от Младост по точковото си съотношение в директните двубои помежду си. Отборът на Атлетик официално подпечата билета си за плейофите, въпреки днешната загуба, завършвайки на осма позиция с актив от 9 успеха и 13 поражения.

Дуото Иван Иванов и Никола Ангелов комбинира за 20 от общо 24-те точки на Кабайерос в първата четвърт, помагайки авансът да стане двуцифрен още след първите десет минути при 24:13. През втората част от срещата разликата между двата тима се запази на 11 точки, като ситуацията на паркета не се промени и в третата четвърт - 56:44.

В последния период обаче играчите на Кабайерос трябваше да потреперят, защото Дилян Барбов от Атлетик даде тон на серия от 15 безответни точки, с която резултатът се преобърна в полза на кукленци - 62:63 с 1:54 на часовника. Все пак с кошове на Христо Велчев и Иван Згурафов отборът на Кабайерос си тръгна от "Овергаз арена" като победител, макар и с трудности в края - 67:63.

Иван Иванов наниза 16 точки и отне 4 топки за победителите. Христо Велчев направи силен мач с 15 точки, 10 борби и 7 асистенции, Иван Згурафов добави 14 пункта на сметката си, а Никола Ангелов завърши срещата с 11 и 7 борби. Дилян Барбов отново изигра прекрасен мач и се отличи с 28 точки и 7 борби за Атлетик. Любомир Церковски записа "дабъл-дабъл" 13 точки и 14 борби, а с 11 и 7 овладени топки остана Янислав Алексов.

В двубой, част от същата въртележка, Дървоядите допуснаха болезнено поражение със 67:87 (14:16, 19:16, 24:30, 10:25) от Монстарс, с което се свлякоха до шестата позиция в крайното класиране на Втора дивизия. Монстарс пък постигна четвъртия си успех в последните пет двубоя и си заслужи петото място в дивизията.

Въпреки сериозния краен резултат, всъщност мачът предложи сериозна интрига в по-голямата си част. В първите три четвърти двубоят бе изключително равностоен, но Дървоядите не успяха да държат едно и също темпо с противника си в края и изгубиха срещата заради катастрофалната си последна част, загубена с 10:25.

Капитанът на Монстарс Георги Мишев отбеляза 23 точки и взе 8 борби. Велизар Стефанов записа 21 пункта и 12 овладени топки, Красимир Василев се отчете с 15 и 5 борби, Светослав Петров добави 13 точки, 8 асистенции и 3 отнети топки, а "трипъл-дабъл" от пейката с 11/11/11 направи Борислав Гостев. За Дървоядите Георги Симеонов реализира 24 точки, взе 10 борби и направи 5 асистенции, а с по 11 точки завършиха капитанът Димитър Колев и Радослав Романов.

Бронзовите медалисти от Четвърта дивизия за миналия сезон Трипъл-дабъл минаха като товарен влак през Джедай Мастърс с крайното 112:76 (35:15, 26:25, 23:22, 28:14) и запазват шансове да се борят за третото място в класирането на Трета дивизия. Победителите от днешната среща в момента са четвърти с баланс 15 победи и 6 загуби, а евентуална победа в последния им мач и потенциална загуба на третия в момента Енигма Фойерверк ще ги изпрати на третата позиция.

Играчите на Джедай Мастърс пък ще се надяват на поражение на Ремонт Експерт в последния им мач утре сутрин, за да завършат на осмата позиция и да грабне последното плейофно място. В момента двата тима са с равен баланс 8-13, но "джедаите" имат предимство в преките двубои с 2 победи 2 от мача. Отборът на Трипъл-дабъл стреля изключителните 62% от полето.

Най-добри за успеха бяха Златко Атанасов (8 борби, 9 асистенции) и Павел Мичев (5 борби, 11 асистенции, 5 отнети топки), завършили с по 23 точки. Кристиян Луканов записа 20 точки и 8 асистенции, капитанът Борислав Стаменов се отчете с 19 пункта и 5 борби, Свилен Симанов се отчете с 17/10/4, а с 10 точки, 10 борби и 7 асистенции допълни Цветелин Велчев.

Иван Георгиев наниза 24 точки и направи 6 асистенции за "джедаите". Виктор Владов записа 18 точки и 12 борби, Иво Караджов вкара 12 пункта, а Денис Христов остави 10 и 6 борби на сметката си.