Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Брайтън почти си гарантира оставането в Премиър лийг (видео)

Брайтън направи голяма крачка към това да си осигури участие в Премиър лийг и през следващия сезон, след като победи с 1:0 Норич на "Кероу Роуд" в двубой от 33-тия кръг на Висшата лига. Единственото попадение реализира Леандро Тросар в 25-ата минута. Домакините нямаха и късмет в този двубой, тъй като в последните секунди удар на 19-годишния Адам Айда срещна гредата.

Голямата новина в състава на Норич бе, че голмайсторът на отбора Теему Пуки остана на скамейката за началото. Там бе и другата голяма звезда на "канарчетата" Тод Кантуел. Йосип Дърмич започна на върха на атаката. Клозе, Дуда и Ернандес също стартираха.

Четири бяха промените в състава на Брайтън в сравнение с мача с Манчестър Юнайтед. Уебстър, Муй, Тросар и Мопе стартираха.

В 25-ата минута домакините загубиха топката в средата на терена, а "чайките" организираха страхотна контраакция, Мопе намери Муй, който центрира много добре отдясно. Тросар засече на близката греда, давайки преднина на Брайтън.
Норич опита да промени този резултат, но гостите се защитаваха добре. Най-чистото положение пред "канарчетата" се откри чак в добавеното време, когато удар с глава на резервата Адам Айда срещна дясната греда.
Брайтън остава на 15-о място, но вече е на девет точки от опасната зона. Норич е последен, като шансовете на "канарчетата" за спасение са все по-малки, тъй като те са на седем точки от спасителното 17-о място.