Локо (Москва) сбърка, Зенит може да е шампион още утре

Локомотив (Москва) направи второ поредно домакинско равенство срещу застрашен от изпадане отбор. Преди няколко дни "железничарите" стигнаха до 1:1 срещу Криля Советов в добавеното време, а днес завършиха 0:0 с новака Сочи.

По този начин Локо изостава на 10 точки от водача Зенит, който може да стане шампион още утре. Питерци гостуват на Краснодар и при успех ще ликуват с титлата 4 кръга преди края на сезона. "Биковете" обаче ще са максимално мотивирани за победа, която да ги доближи само на точка от Локомотив в битката за второто място.
Срещата на "РЖД Арена" беше много нервна и с малко голови положения. Два пъти топката се озова във вратата на гостите, но попаденията бяха отменени. В 29-ата минута Едер беше точен с глава, но след преглеждане на ситуацията с ВАР се оказа, че португалецът се е намирал в засада. В добавеното време беше отменен и гол на Тимур Сулейанов, отново заради засада.

Истинската драма настъпи в 8-ата минута от продължението на второто полувреме. "Железничарите" получиха дузпа за нарушение на Ибрахим Цалагов срещу Гжегож Криховяк, но Алексей Миранчук нацели гредата. Звездата на Локо е лидер по брой уцелени греди от началото на сезона.

"Не харесвам ВАР. Тези прекъсвания убиват душата на футбола", възнегоува след мача треньорът на домакините Марко Николич.
Сочи остана на 10-о място в класирането, като има 30 точки и е в серия от три поредни равенства.