Новак шокира Спартак (Москва) с обрат (видео)

Спартак (Москва) се провали в домакинството си на новака Тамбов и загуби с 2:3, след като на почивката водеще с 2:1. Владимир Обухов донесе от дузпа трите точки на гостите, които бяха на дъното в класирането, но вече са на 14-о място. Спартак остана 6-и, но с едва точка от последните си три мача има все по-малки шансове да се пребори за участие в Лига Европа.

Спартаковци се нуждаеха от задължителна победа, а и бяха амбицирани да си върнат за поражението с 0:2 през есента. В 35-ата минута отборът на Доменико Тедеско поведе с гол от дузпа на Зелимхан Бакаев. Нарушението извърши Сослан Таказов срещу Джордан Ларсон.

Тамбов нямаше нито една опасна атака през първото полувреме, но постепенно започна да действа по-смело и в 60-ата минута Валериу Чуперка се възползва от центриране на Алексей Рибин към далечната греда за 1:1.
Само 4 минути по-късно Николай Расказов намери в наказателното поле Ларсон, шведът майсторски се освободи и опъна мрежата. В 73-ата минута резервата Олександър Каплиенко центрира, стражът на Спартак Александър Максименко закъсня и Алексей Грицаенко възстанови равенството.
Пълният обрат стана факт в 82-ата минута. Този път гостите получиха дузпа за фаул на Самуел Жиго срещу Каплиенко. Зад топката застана Обухов, който е юноша на Спартак. Неговият удар беше точен и Тамбов постигна първа победа от средата на март.
В следващия кръг Спартак се изправя в столично дерби срещу Локомотив (Москва), а Тамбов ще е домакин на Ахмат.