Университатя отново поведе в Румъния (видео)

Университатя (Крайова) постигна четвърта поредна победа в първенството на Румъния и измести от първото място ЧФР Клуж преди мача на шампионите срещу Астра (Гюргево) в неделя. "Студентите" спечелиха с 2:1 визитата си на Газ Метан и имат 38 точки, а ЧФР Клуж е с 36.

За Университатя не игра Антони Иванов. Българският халф беше в групата за мача, но не влезе. Звездата на домакините Серджиу Буш пък получи червен картон в 71-ата минута за обида към съдията.

Газ Метан поведе в 22-ата минута с хубаво попадение на Роберто Ромео, но в края на полувремето дълъг извеждащ пас на Урош Чосич намери Валентин Михайла и той прати топката в мрежата. Успеха на Университатя донесе Аалександру Чикалдау в 54-ата минута след рикошет в крака на противников футболист, който го остави на празна врата.
Газ Метан това няма победа, след старта на плейофната фаза и е на последното шесто място с 25 точки.