Гълъбинов вкара, но Специя се провали в края

Андрей Гълъбинов вкара гол за Спция, но отборът му си тръгна с празни ръце от гостуването на Фрозиноне в 32-ия кръг на Серия "Б". Българският нападател се разписа от дузпа в 50-та минута и изравни резултата, но в крайна сметка домакините стигнаха до успех с 2:1 благодарение на точен изстрел на Лука Паганини в 85-ата минута.

Мачът беше много важен и за двата отбора, които са сред борещите се за промоция в елита. Гълъбинов, който неотдавна заби хеттрик срещу Киево, започна като титуляр. Неговият тим се оказа в ролята на догонващ в 14-ата минута след гол на Алесандро Салви. В началото на втората част Марко Капуано задържа Гълъбинов в наказателното поле и родният таран сам реализира дузпата.
Равенството изглеждаше приемлив резултат за Специя, но малко преди края авторът на първия гол Салви центрира от десния фланг към Паганини и той с глава донесе победата на Фрозиноне.

Втората поредна загуба остави Специя на 6-о място в класирането с 50 точки, а Фрозиноне има 51 и се изкачи на 5-а позиция. Пескара на Валери Божинов е на 13-о място след днешното поражение с 0:1 от Кремонезе. Българинът беше в групата за мача, но не се появи в игра.