Арда не успя да надвие Ботев (Враца) и ще трябва да чака (видео)

Ботев (Пд) обърна раздирания от проблеми Дунав и спечели Група "Б" (видео)

Отборите на Ботев (Враца) и Арда завършиха наравно 0:0 в последния си мач от Група “Б” на долната осмица на efbet Лига. Двата тима си размениха по едно полувреме, като преди почивката гостите бяха по-активни, докато през втората част домакините имаха предимство. Срещата бе атрактивна, въпреки че звърши без попадения, като на три пъти гредити спасиха вратарите.

Така Арда изпусна шанса си да си осигури първата позиция в групата и така да се изправи срещу Етър в първия плейоф за седмата позиция и ще трябва да изачака развитието на срещата между Ботев (Пловдив) и Дунав. При успех на "канарчетата" те ще са на върха на подреждането, а тимът от Кърджали ще се изправи срещу Черно море.

След равностойно начало и няколко опасни пред двете врати, който обаче не донесоха чисти положения, първата сериозна възможност за гол дойде в 27-ата минута и бе в полза на гостите. Светослав Ковачев се пребори с двама защитници по десния фланг, топката му бе избита, но попадна точно на крака на Спас Делев, който стреля, ала със сетни усилия Красимир Костов я отклони и тя се удари в гредата преди да излезе в ъглов удар.

В 37-ата минута Костов отново трябваше да се намесва, след силен удар от близко разстояние на Александър Георгиев. Стражът бе на правилното място, за да отбие шута на фланговия футболист.

Малко по-късно Арда направи много голям пропуск. След удар от фаул на Делев Костов трябваше да избива, но топката попадна на крака на Милен Стоев, който от малкото наказателно поле я прати високо над вратата.

Началото на втората част бе по-силно за домакините. Първо Доминик Янков можеше да открие, след като се освободи елегантно от защитата на тима от Кърджали, но ударът му бе избит от Месут Юсуф. След това пък при едно центриране от корнер Аласан Н'Диайе се извиси над всички, но отклонената от главата му топка се удари в гредата.

В 73-ата минута Ботев (Враца) удари още една греда. Даниел Генов се освободи в наказателното поле и намери резервата Петър Атанасов, който обаче нацели гредата от малкото наказателно поле.

До края на мача и двата тима имаха по няколко опасни атаки, но така и не успяха да застрашат реално съперниковите вратари.

Така Арда към момента е 35 точки и към момента е на върха на Група "Б", но Ботев (Пловдив) е с 33 и мач по-малко. Ботев (Враца) е с 26 и ще се бори за оцеляването си с Дунав и Царско село.

БОТЕВ (ВРАЦА) - АРДА 0:0