"Остриетата" пронизаха Тотнъм за първия си успех след рестарта (видео)

"Остриетата" пронизаха  Тотнъм за първия си успех след рестарта (видео)

Шефилд Юнайтед постигна първата си победа след подновяването на сезона в Премиър лийг, след като надигра с 3:1 Тотнъм на "Брамал Лейн". Сандер Берге даде аванс на домакините в 31-вата минута, Лис Мусе удвои в 69-ата, а в 84-тата Оливър Макбърни направи 3:0. Хари Кейн вкара почетното попадение за лондончани в последната минута. Така Шефилд изпревари Тотнъм и Арсенал във временното класиране и съхрани шансовете си за евроучастие през следващия сезон.

В състава на Шефилд имаше две промени в сравнение с мача с Арсенал за ФА Къп през уикедна. Сандер Берге и Бен Осбърн стартираха в халфовата линия за сметка на Джон Лундстрам и Джон Флек.
Стивън Бергвайн започна на място на Деле Али в отбора на Тотнъм. Английският национал остана на пейката за началото.

Гостите имаха предимство преди почивката, като с най-голяма енергия в селекцията на Моуриньо действаше Бергвайн. "Шпорите" обаче така и не стигнаха до чисто положение. Хендерсън улови без особени проблеми един удар на Сисоко от 20-ина метра, а Кейн на два пъти не бе точен. Шефилд Юнайтед обаче бе отборът, който откри резултата в 31-вата минута. Стивънс намери Берге на границата на наказателното поле, след което норвежецът продължи надясно и се придвижи напред, за да получи отново топката от Башам. След това Берге стреля добре по диагонала - 1:0.
Само две минути след това Хари Кейн си помисли, че е изравнил резултата, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради игра с ръка на Лукас Моура, който в този момент падаше на тревата. Според новите правила обаче всеки гол, при изграждането на който е имало каквато и да било игра с ръка, трябва да бъде отменен, независимо дали е имало умисъл, или не. В този контекст решението бе правилно, макар че Жозе Моуриньо не се съгласи с него. Проблемът бе, че в ситуацията, в която Моура падна, той бе блъснат.

През второто полувреме играта на Тотнъм не вървеше, макар че гостите имаха огромно предимство във владеенето на топката. В 69-ата минута Лис Мусе, който се появи няколко минути преди това, удвои преднината на Шефилд. Стивънс и Осбърн комбинираха много добре отляво, след което последният сервира топката на крака на французина, който на празна врата направи 2:0.
До края нов гол на Хари Кейн бе отменен заради безспорна засада, а в 84-тата минута Оли Макбърни окончателно сложи точка на спора, след като отблизо засече ниско центриране на Берге.
Хари Кейн все пак успя да се разпише в 90-ата минута, когато отблизо засече отблизо перфектно подаване на Сон.