Етър си свърши работата, чака грешка от Царско село (видео)

Oтборът на Етър (Велико Търново) постигна труден успех с 1:0 над Витоша (Бистрица) в сблъсък от 29-ия кръг на еfbet Лига. В герой за домакините се превърна Тонислав Йорданов, който заби единственото попадение в двубоя.
Срещата започна перфектно за домакините от Велико Търново. В 6-ата минута атакуващият футболист на Етър Тонислав Йорданов се разписа директно от пряк свободен удар. Младият футболист не отправи особено опасен удар, но стражът на гостите се намеси изключително слабо и логично топката попадна в мрежата на Витоша.
В 17-ата минута Никола Колев получи топката пред наказателното поле на "зелените" и реши да стреля, но опитът му не намери очертанията на вратата. Десет минути по-късно Йорданов се справи отлично с Богомил Дяков, след което отправи мощен шут по земя, но коженото кълбо премина на сантиметри от целта.

В 47-ата минута Атанас Кабов пробва шут от далечна дистанция, който обаче бе твърде неточен. В 81-ата минута Милчо Ангелов засече с глава центриране на Антон Огнянов от корнер, но ударът му премина покрай дясната греда на Николай Кръстев. Две минути по-късно Никола Колев получи удобна топка в наказателното поле, но халфът стреля много далеч от целта.

До края на срещата не се случи нищо интересно и битката от група "А" завърши с успех на Етър, който изпревари Царско село преди двубоя на тима с Черно море. "Царете" обаче се нуждаят от само точка, за да продължат борбата си за Лига Европа.

ЕТЪР - ВИТОША (БИСТРИЦА) 1:0