Финалът за Купата на Дания бе прекъснат заради неспазване на мерки

Отборът на Сьондерийске спечели за първи път Купата на Дания, след като на финала се наложи с 2:0 над състава на Олборг.

Срещата обаче бе прекъсната за 14 минути през първото полувреме, тъй като привърженици на Олборг нарушиха правилата за социална дистанция на стадиона в Есберг. Запалянковците на символичните домакини от Олборг продължиха да създават проблеми извън стадиона и се наложи 44 от тях да бъдат задържани за кратко от полицията.

Головете за победата на Сьондерийске, която осигури на тима място в Лига Европа, вкара Андерс К Якобсен, който бе точен в 38-мата и 56-ата минута. Сьондерийске завърши мача с 10 човека, тъй като Юлиус Ескесен бе изгонен с втори жълт картон в 65-ата минута.

"Разочароващо е, че някои фенове не спазват правилата за дистанция", каза министърката на културата Джой Могенсен, която също бе на мача. За финалния мач за купата всеки от двата отбора получи по 725 билета.