Симеон Ценов с "дабъл-дабъл" при успех на Ероус в НАЛБ

Воденият от бившите професионалисти Симеон Ценов и Джими Хънт отбор на Ероус си гарантира четвъртата позиция в класирането на Първа дивизия в НАЛБ след категоричното 88:67 (27:21, 19:15, 22:11, 20:20) над Балкан Ботевград в мач от последния кръг на редовния сезон. "Стрелите" завършват кампанията с баланс 12 победи и 10 загуби и вече гледат напред към плейофите, където ще срещнат тима на Норт Уест-Глобал Тест, който е със същия точков актив, но има по-лош баланс в преките двубои. Ботевградчани не успяха да си извоюват място във финалната фаза на сезона и завършват годината под №10 с 8 успеха и 14 поражения.

В началните минути мачът се развиваше точка за точка, но в средата на първия период Ценов, Хънт и компания се отскубнаха на шест точки разлика от опонента си, която се запази до края на първите 10 минути - 27:21.

Преднината за "стрелите" стана двуцифрена във втората част, а след голямата почивка отново те диктуваха темпото на паркета, увеличавайки аванса си на 21 точки, който се запази и до края на последната сирена, прозвучала при 88:67.

Симеон Ценов преподаваше на паркета с 24 точки, 10 борби и 5 асистенции. Капитанът Георги Чакъров завърши с 16 пункта и 11 борби, Иван Ценов добави 15 и 9 овладени топки, Димитър Георгиев допълни с 10 точки, а Джими Хънт пестеше сили, но завърши с 9 точки и 6 асистенции. За Балкан Костадин Методиев наниза 19 точки и раздаде 5 асистенции, капитанът Тодор Петров завърши с 18 и 8 борби, а с 14/5/6 се отчете бившият професионален състезател Любомир Лилов.

Вицешампионите на Трета дивизия от миналата година Фантомс записаха ключова победа над Джобтайгър Дюдс със 106:83 (30:15, 22:22, 33:19, 21:27) и по този начин си осигуриха третото място в класирането на Втора дивизия.

Всъщност, ситуацията е доста сложна, защото потенциално 4 отбора може да завършат с баланс 15 победи и 7 загуби - Фантомс, Кучетата от Младост, Кабайерос и Дървоядите. До момента "фантомите" и "кучетата" са с такъв актив, а Кабайерос и Дървоядите ще се присъединят към тях с евентуални победи в последните си мачове. Припомняме, че в крайното класиране при равни точки се гледат директните двубои, а ако и те са равни - точковата разлика в тях. Ето и как стои въртележката, ако приемем всички варианти.

• При победи до края на Дървоядите и Кабайерос - 4 отбора стават с баланс 15:7 - във въртележката първи са Кабайерос (4:2), втори са Фантомс (3:3 и 1:1 срещу Дървоядите, но по-добро съотношение в преките двубои с Дървоядите), трети са Дървоядите (също 3:3 и 1:1 срещу Фантомс, но по-лошо съотношение с тях в преките двубои) и четвърти са Кучетата от Младост (2:4).
  • При загуби на Кабайерос и Дървоядите - Кучетата от Младост и Фантомс само остават 15:7 - 1:1 са в преките двубои, но Кучетата имат по-голяма победа в директните сблъсъци, така че ще са преди Фантомс.
  • При победа на Кабайерос и загуба на Дървоядите - 3 отбора са 15:7 - и трите отбора са 2:2 в преките двубои. Точковото съотношение гласи, че Фантомс са -3, Кабайерос са +8, Кучетата са -5 - при подобна развръзка първи във въртележката са Кабайерос, втори Фантомс и трети Кучетата.
  • При победа на Дървоядите и загуба на Кабайерос - 3 отбора са 15:7 - Дървоядите, Фантомс и Кучетата от Младост - Дървоядите са 3:1, Фантомс са 2:2 и Кучетата са 1:3.
Тимът на Джобтайгър Дюдс за жалост ще отпадне от надпреварата за плейофите, тъй като прекият им конкурент за последното плейофно място - Атлетик 95 Куклен, има мач по-малко и напълно сигурно ще ги избута от осмата позиция.
Борислав Каменов поведе колоната от реализатори с 27 точки за Фантомс. Теодорос Зиакас записа страхотен "дабъл-дабъл" 19 точки и 13 асистенции, Радостин Радков завърши с 18/11/7, Григор Божилов добави 16 точки и 5 борби, а Деян Вълчев бе близо до "трипъл-дабъл" с 11 точки, 8 борби и 8 асистенции. Калеб Акенс пък бе доминант в защитната фаза от играта със 7 точки, 16 борби, 5 отнети топки и 4 чадъра.
Илия Стоичков бе на висота за Дюдс с 31 точки, 8 овладени топки и 5 завършващи подавания, Виктор Пощаджиев помогна с 25 пункта, а Стаматиос Джумас записа 17 точки, 6 борби и 6 отнети топки. Капитанът Борис Станков пък завърши с 16 борби, 10 асистенции и 2 точки на сметката си.