Септември (Сф) и Кариана (Ерден) завършиха 1:1 в контролна среща, столичани пропуснаха дузпа

Равенство фиксира кандидатът за място в елита на българския футбол Септември (Сф) с Кариана (Ерден) в контролна среща. Мачът между двата отбора от Втора лига завърши 1:1 и се игра на стадиона в Драгалевци.

През първата част септемврийци диктуваха случващото се по терена, но така и не стигнаха до гол.Умората от усилената подготовка за баража, в комбинация с горещото време, се отрази на играчите на Милен Радуканов през втората част.

Гостите от Ерден поведоха в резултата след корнер, а малко по - късно Асен Чандъров пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Велко Батрович.

Именно Батрович отбеляза изравнителното попадение с хубав, плътен шут в наказателното поле. Георги Русев пък получи директен червен картон, след като реагира остро за груб фаул извършен срещу него. Ерденци също завършиха мача с десет души.