Виляреал продължава да мечтае за Шампионската лига

Отборът на Виляреал запази живи шансовете си за попадане в зона Шампионска лига, след ато победи убедително като гост Бетис с 2:0 в двубой от 33-ия кръг.

С успеха "жълтата подводница" събра 54 точки и е на пето място, като разликата с четвъртия Севиля е само три. В същото време Бетис записа втора поредна загуба и се свлече на 13-ото място с 37 точки. В следващия кръг на 5 юли Виляреал приема претендента за титлата Барселона и двубоят се очертава да е изключително оспорван.

Виляреал не остави съмнения за превъзходството си на "Бенито Вийямарин". Още в седмата минута Карлос Бака беше повален в наказателното поле на Бетис и Виляреал получи дузпа. Жерард Морено не сгреши и изведе тима си напред. Двамата бяха главните действащи лица и при втория гол, който падна в 30-ата минута. Бака се пребори със защитник на Бетис отдясно на вратата и подаде топката в центъра към Морено, който финтира бранител и успя да удвои.

В добавеното време на първата част надеждите на домакините за обрат през втората част угаснаха, след като Набил Фекир беше изгонен за втори жълт картон за нарушение срещу Раул Албиол. Първият пък му беше отсъден за хвърляне на топката в гърба на рефера. Това беше втори червен картон за Фекир през сезона след изгонването му срещу Барселона на 9 февруари.

В другия късен мач от програмата на кръга Валядолид и Леванте завършиха 0:0. Това беше трето поредно равенство за Валядолид, който се бори за оцеляване и заема 14-ата позиция с 36 точки. Леванте е 11- с 42 и гледа по-спокойно.