Сампдория се отдалечи от опасната зона в мач на дузпите

Сампдория спечели гостуването си на Лече с 2:1 в мач, който бе директна битка за оцеляване в Серия А. И трите гола в мача бяха отбелязани от дузпи. Гастон Рамирес откри за тима от Генуа малко преди почивката, а Марко Манкосу изравни в 50-ата минута. Отново Рамирес бе точен от бялата точка в 75-ата минута, за да донесе победата на гостите.

Отборът на Клаудио Раниери записа три поредни загуби след подновяването на първенството преди днешния успех. След петата си поредна загуба Лече заема 18-о място, а Самп успя да се отдалечи именно от тази позиция, като вече има преднина от 4 точки пред днешния си съперник.