Али Соу плаче в съблекалнята - Занев: Ако той не си помогне, няма кой

Капитанът на ЦСКА-София Петър Занев обяви, че Али Соу, който пропусна решаващата дузпа във финала за Купата срещу Локомотив (Пловдив), че преживява тежко този момент и е плакал в съблекалнята. Защитникът добави, че не само таранът е виновен за поражението, но го посъветва да си помогне сам, защото ако не го направи, няма кой да му помогне.

“Не успяхме, защото допуснахме да се стигне до дузпи. Доста предпазливо играхме. Може би трябваше да поемем по-голям риск. През първото полувреме се увлякохме по стила на Локо - дълги и изритани топки. В тези моменти трябва да покажеш повече самочувствие. Второто полувреме, на моменти, имахме добри атаки, но в крайна сметка не можахме да намерим път към тяхната врата. Имахме нелоши ситуации, но се губи завършващия пас или удар, както винаги. Не можем да виним само нападателя, защото го оставихме сам в предни позиции.

Трябваше да бъдем малко по-настоятелни. Не малко, а доста по-агресивни пред гола трябва да сме.

След лошия старт, който направихме, после се добрахме и постигнахме добри резулатти. Стигнахме до второто място, но след това 0:0 срещу Славия. Футболът е игра на голове, без тях не можеш да постигнеш нищо. Явно тази година съдбата ни е всеки мач да е финал”, каза Занев, след което коментира пропуска от бялата точка на Али Соу.

“Момчето плачеше в съблекалнята. На всеки се случва да изпусне дузпа. Но ако той сам не си помогне - няма кой. Феновете винаги са зад нас - и в добро, и в лошо. Виждате каква подкрепа. Хората рискуват здравето си. Благодаря им!”, каза Занев.