Уест Хам видя светлина в тунела след драматичен успех в дербито с Челси

Уест Хам стигна до изключително ценни три точки в борбата за оцеляване. "Чуковете" зарадваха феновете си с успех в лондонското дерби с Челси, след като спечелиха с 3:2 в двубои, изпълнен с обрати.

Вилиан изведе Челси с гол от дузпа малко преди почивката, след като няколко минути по-рано попадение на Уест Хам бе отменено след намесата на системата ВАР. Тимът на Дейвид Мойс успя да изравни преди края на първата част след гол са Сучек. Антонио се разписа в 51-ата минута, а Вилиан изравни в 72-ата. Минута преди края влезлият като резерва Ярмоленко донесе победата на "чуковете" след отлична контраатака.

Успехът, който дойде след три поредни загуби, отдалечи малко Уест Хам от зоната на изпадащите. Тимът вече е 16-и, но с преднина от 3 точки пред 18-ия Астън Вила. Челси пък пропусна да се изкачи на трето място и си усложни битката за място в Шампионската лига, тъй като Манчестър Юнайтед и Уулвърхамптън изостават само на две точки.
Челси имаше предимство по отношение владеенето, като търпеливо изчакваше пролуки в защитата на съперника. Тимът на Дейвид Мойс бе доста прибран и разчиташе на контраатаки. При една от тях още в 13-ата минута Микел Антонио се измъкна, но стреля покрай вратата.
Намиращият се в блестяща форма Кристиан Пулишич пропусна първата добра възможност за "сините". Американският национал получи топката на отлична позиция в 20-ата минута, но ударът му не бе достатъчно точен.
"Чуковете" в голяма част от време се справяха с опитите на съперника да стигне до вратата им, а в 34-ата минута помислиха, че са повели в резултата. След ъглов удар и няколко рикошета топката се озова в Сучек, който успя да я прати в мрежата. След разглеждане на ситуацията с ВАР попадението бе отменено.
Решението отне няколко минути и бе доста спорно. Причината да не бъде зачетен гола бе, че топката се удари в тялото на Антонио, който бе паднал на земята, но в положение на засада.
Разочарованието от това решение стана още по-голямо няколко минути по-късно, тъй като Челси поведе. Пулишич бе повален в наказателното поле от Диоп, а Вилиан бе точен от отсъдената дузпа.
Секунди преди почивката ситуацията от отменения гол се повтори в наказателното поле на Челси. Отново Томаш Сучек прати топката в мрежата след ъглов удар. Този път попадение бе зачетено и Уест Хам изравни резултата.
Отборът на Дейвид Мойс започна силно второто полувреме и в 51-ата минута поведе. Отлична комбинация завърши с подаване на Боуен към Антонио, който се разписа. След почивката "чуковете" играеха по-уверено, а съперникът им нямаше много идеи в атака. Контраатаките на Уест Хам постоянно носеха опасност. При една от тях Лансини стреля над вратата.

Домакините имаха късмет при едно разбъркване в наказателното им поле. Франк Лампард опита да промени нещо, като вкара в игра Лофтъс-Чийк, Маунт и Жиру, който замени разочаровалия Тами Ейбрахам. "Сините" успяха да изравнят благодарение на блестящо изпълнение на фаул от страна на Вилиан.

Срещата отиваше към равенство, когато поредната великолепна контраатака на Уест Хам завърши с гол. Антонио овладя топката на центъра на терена и изведе Ярмоленко. Украинецът, който влезе като резерва, хладнокръвно смени посоката и се освободи от Рюдигер, а последвалият изстрел не остави шансове на Кепа.
УЕСТ ХАМ - ЧЕЛСИ 3:2
0:1 - Вилиан (42-д)
1:1 - Сучек (45+2)
2:1 - Антонио (51)
2:2 - Вилиан (72)
3:2 - Ярмоленко (89)