Евертън задълбочи кризата в Лестър

Лестър ще довърши сезона на своя стадион въпреки наложената карантина на града

Отборът на Евертън победи с 2:1 Лестър в двубой от 32-ия кръг на Премиър лийг на "Гудисън Парк" и задълбочи кризата в редиците на "лисиците".

"Карамелите" събраха 44 точки и вървят 11-и в класирането, но са само на 2 от осмия Тотнъм и имат реален шанс да се преборят за място в Лига Европа. Лестър все още е трети с 55 точки, но може да бъде изместен от Челси, който по-късно тази вечер играе с Уест Хам.

"Лисиците" остават без победа след рестарта на сезона, като запидаха две равенства преди тази загуба.Резултатът за водения от Карло Анчелоти тим беше открит в 10-ата минута от Ричарлисон, който засече отблизо центриране в наказателното поле на Гордън.

Само шест минути по-късно Евертън получи прави да изпълни дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле, като ситуацията беше ревизирана с ВАР.

През втората част гостуващият тим стигна до почетно попадение чрез Келечи Ихеаначо в 51-ата минута, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле. Въпреки многото време до края, Лестър не успя да се добере поне до равенство.