Интер стовари цялата си мощ върху опашкаря (видео)

Отборът на Интер постигна най-изразителната си победа за сезона, побеждавайки с 6:0 като домакин на Бреша в двубой от 29-ия кръг на Серия “А”. “Нерадзурите” не бяха вкарвали толкова много попадения в официален мач от 12 март 2017 г., когато разбиха със 7:1 Аталанта на своя стадион. Любопитното е, че днес шестима играчи на тима вкараха по един гол. Това бяха Ашли Йънг (5'), Алексис Санчес (20') от дузпа, Данило Д'Амброзио (45'), Роберто Галярдини (52'), Кристиан Ериксен (83') и Антонио Кандрева (88').

Антонио Конте бе направил цели пет промени в своя състав след трудната победа с 2:1 над Парма. В защита ветеранът Диего Годин бе заменен от Алесандро Бастони. В халфовата линия липсваха Николо Барела и Кристиано Бираги, като вместо това титуляри бяха опитните Виктор Моузес, Борха Валеро и Йънг. Две от звездите на тима - Ромелу Лукаку и Ериксен, получиха почивка и започнаха мача от пейката. Така партньор на Лаутаро Мартинес в атака бе Алексис, като за последно това стана срещу Лудогорец в Разград за Лига Европа. Гостите бяха подредени в 4-3-1-2, като двамата в атака бяха Алфредо Донарума и Флориан Айе.

Първото положение в мача беше за гостите в 3-ата минута, когато грешен пас на Йънг доведе до възможност за Донарума, но неговият удар мина над вратата. Едва 120 секунди по-късно англичанинът се реваншира по възможно най-добрия начин, разписвайки се с воле след центриране на Алексис. В 20-ата минута именно нападателят беше точен от дузпа, свирена за нарушение на Алеш Матею срещу Моузес.
В 24-ата Лаутаро не успя да засече добре с глава центриране на Галярдини, а малко след това Моузес също се отчете с пропуск. В 35-ата домакините се справиха с няколко шута на Даниеле Десена и Симон Скраб, а минута по-късно Йесе Йоронен изби опасен удар точно пред голлинията си. В 45-ата минута "нерадзурите" стигнаха до трето попадение, след като Д'Амброзио с глава прати топката в противниковата мрежа след центриране на Йънг. В последните секунди на първата част изстрел на Лаутаро от близка дистанция попадна право в обятията на Йоронен.
В 49-ата минута шут на Лаутаро излезе в аут. В 52-ата Алексис центрира от фаул, а след удар с глава Галярдини стана четвъртият голмайстор в мача за вечерта. В 58-ата той нанесе нов точен изстрел, но Йоронен този път успя да го спаси. Малко след това Валеро не намери целта след удар с глава. В 63-ата техничен удар на Моузес мина на сантиметри от вратата. В 66-ата Самир Ханданович се намеси при шут на влезлия от скамейката Ернесто Торегроса, а минута по-късно друга резерва - Ериксен, натресе напречната греда на другата врата. В 71-ата Торегроса направи нов пропуск.
В 83-ата появилият се като смяна Лукаку пробва изстрел, Йоронен го изби, но Ериксен се справи с Масимилиано Мангравити и добута топката зад голлинията. Накрая остана време и за още една резерва - Кандрева, да се разпише в 88-ата минута с удар по земя. В 90-ата Лукаку можеше да отбележи и седми гол, но изпълнението му с глава не намери рамките на вратата и така мачът завърши при гръмкото 6:0.
Така третият в класирането Интер събра 64 точки в актива си, докато Бреша е на дъното с едва 18 пункта на сметката си.
ИНТЕР - БРЕША 6:0