Гениален Акрапович и Купата пак е за Локо, Али Соу "закопа" ЦСКА-София (видео+галерия)

Локомотив (Пловдив) е властелинът на Купата! Смърфовете триумфираха за втора поредна година с престижния трофей, след като надиграха с 5:3 след изпълнение на дузпи ЦСКА-София. Редовното време и продълженията приключиха при 0:0, което наложи всичко да се реши след удари от бялата точка.

Големият герой на финала бе Бруно Акрапович. Наставникът на пловдивчани предприе рискован ход, сменяйки Мартин Луков с Илко Пиргов в 120-ата минута, което се оказа гениално решение. Резервният страж хвана дузпата на Али Соу, а неговите съотборници реализираха и с петте удара, което остави трофея на "Лаута".

142 ЦСКА-София - Локомотив (Пловдив)
Това пък бе пореден ключов пропуск от бялата точка на централния нападател на червените, който в предишния сезон пропиля дузпа в решаващ за титлата сблъсък срещу Лудогорец. И тогава двубоят приключи при 0:0, а в крайна сметка орлите станаха шампиони.
Двата отбора влязоха агресивно в срещата и в началото битката бе за всяка педя терен.
Първата по-опасна ситуация дойде в 17-ата минута. Тиаго изведе Евандро сам срещу вратаря, но леко под ъгъл. Бразилецът обаче стреля слабо с десния крак, ударът му не се получи и Луков без проблем улови.
В 35-ата минута Анте Аралица поиска дузпа, претендирайки, че Валентин Антов го е съборил в наказателното поле, но реферът Георги Кабаков остана безмълвен. В ответната атака Соу намери Тиаго, португалецът шутира от средна дистанция, но слабо и в аут.
Три минути по-късно Салинас стреля от 23 метра, но твърде неточно.
В 43-ата минута червените успяха да затруднят по-сериозно Локомотив. Петър Занев засече с глава центриране от корнер, топката рикошира в гърба на Соу и затрудни Луков, но в крайна сметка вратарят на смърфовете плонжира и изби.
Първият точен удар за втората част стана факт в 69-ата минута. Отправи го резервата Енрике, но Луков улови. Четири минути по-късно Турицов надбяга Петрович и центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Енрике засече с глава, а Луков, който беше напуснал рамката на вратата, се върна и изби пред голлинията.
142 ЦСКА-София - Локомотив (Пловдив) 142 ЦСКА-София - Локомотив (Пловдив)
В 77-ата минута Мазику шутира опасно от далечна дистанция, но покрай вратата. Пет минути по-късно Тиаго стреля от фаул, Луков изби в малкото наказателно поле, но за късмет на стража на Локо топката попадна в негов съотборник, който изчисти.
След тези две ситуации натискът на футболистите на Крушчич намаля, редовното време приключи при 0:0 и срещата влезе в две продължения от по 15 минути.
Първото от тях премина в много борба и три-четири доста неточни удари от фаул на играчи в червено.
В 115-ата минута ЦСКА-София остана с човек по-малко след груб фаул на Малинов в центъра на терена срещу Момчил Цветанов, за което получи втори жълт и респективно червен картон.
Това не се отрази кой знае колко на играта, отборите не си вкараха гол и срещата се реши след изпълнение на дузпи.
В тях Локомотив реализира и петте, докато Пиргов хвана удара на Али Соу и този факт прати Купата на България в ръцете на Акрапович и неговите момчета за втора поредна година.