Лацио без двамата си голмайстори за дербито с Милан

Наставникът на Лацио Симоне Индзаги няма да може да разчита на двамата голмайстори на отбора - Чиро Имобиле и Фелипе Кайседо, за дербито с Милан на “Олимпико” в събота.

Причината е, че и двамата ще са наказани за натрупани жълти картони. Имобиле си изкара такъв още в 4-ата минута при снощната победа с 2:1 над Торино, когато негова игра с ръка доведе до оползотворена дузпа за противника. В 29-ата минута Кайседо също беше санкциониран. Капитанът на тима има цели 29 шампионатни гола през този сезон, като е водещият реализатор в Серия “А”. Попаденията на еквадореца в италианския елит пък са 8. Най-вероятно при това положение атаката на “орлите” ще поведе Хоакин Кореа, чиито голове в Калчото са седем.
Лацио претърпя поражение от Аталанта (2:3) и две трудни победи над Фиорентина (2:1) и Торино след подновяването на сезона. Милан пък се намира в много добра форма, като има само един допуснат гол, и то след дузпа, в последните си три мача срещу Ювентус (0:0), Лече (4:1) и Рома (2:0). Тази вечер пък му предстои гостуване на опашкаря СПАЛ 2013. Римляните победиха с 2:1 “росонерите” в есенния мач помежду им, като попаденията отбелязаха Имобиле и Кореа, а Бастош си отбеляза автогол.