Севиля обрече Леганес на изпадане (видео)

Отборът на Севиля спечели категорично с 3:0 при гостуването си на Леганес в мач от 33-ия кръг. С успеха момчетата на Юлен Лопетеги затвърдиха мястото си в топ 4. Лега е с с нищожни шансове за оцеляване. Тимът е на девет точки зад 17-ия Селта.

Двубоят започна с две чисти положения пред Юсеф Ен-Несири, който пощади бившия си тим. Във втората минута той стреля безобразно след пас на Лукас Окампос. В деветата мароканецът пропиля чудесен шанс за добавка. В 23-ата Оливер Торес отбеляза с удар от дъгата след лошо изчистена топка след корнер. В 35-ата Хесус Навас проби отдясно, подаде ниско за Оливер Торес, който спокойно се обърна и насочи по диагонала за 0:2. След почивката "краставичарите" не направиха достатъчно, за да върнат интригата. В 81-ата защитата на кастилския тим не изчисти добре топката, ят попадна у мунир, който направи хубав финт и завъртя кълбото ниско по диагонала за 0:3.