Красиви голове и комфортна победа за Ювентус в Генуа (видео)

Ювентус постигна комфортна победа с 3:1 в гостуването си на Дженоа от 29-ия кръг на Серия "А". "Старата госпожа" тотално надигра своя съперник и можеше да спечели и доста по-убедително, но блестящите намеси на вратаря Матия Перин помогнаха на "Грифоните" да се спасят от разгром. Гостите на "Мараси" вкараха три красиви попадения чрез Пауло Дибала в 50-ата, Кристиано Роналдо в 56-ата и Дъглас Коста в 73-ата минута, като особено впечатляващо бе изпълнението на бразилеца. Домакините направиха загубата си по-почетна в 77-ата минута чрез Андреа Пинамонти, но това бе всичко, на което бяха способни.

Треньорът на Дженоа Давиде Никола бе избрал Андреа Пинамонти и Андреа Фавили в атака, а в средата на терена действаха Ласе Шьоне, Стефано Стураро и Валон Бехрами.
Маурицио Сари пък днес заложи на Пауло Дибала, Кристиано Роналдо и Федерико Бернардески в атака. Интересното е, че Миралем Пянич отново бе титуляр в средата на терена заедно с Адриен Рабио и Родриго Бентанкур, въпреки че босненецът бе трансфериран в Барселона и ще премине при каталунците след края на сезона.

Пауло Дибала отправи първия удар в мача към една от двете врати. В 5-ата минута аржентинецът стреля от границата на пеналта, но след рикошет в защитник топката мина встрани от вратата.

В 12-ата минута дойде и първата реална голова опасност, създадена от гостите. Федерико Бернардески стреля от дистанция и вратарят Матия Перин трябваше да се намесва решително.

Стражът трябваше да прави ново важно спасяване две минути по-късно след мощен шут на Роналдо. Почти по идентимен начин португалецът стреля и в 16-ата минута, но този път Перин доста по-лесно укроти топката в ръцете си.

В 28-ата минута Бернардески проби на скорост и стреля от малък ъгъл, но отново Перин бе заел добра позиция и улови.

Поредната възможност за гостите дойде в 35-ата минута, когато Адриен Рабио бе намерен в близост до вратата и стреля с глава, но отново в ръцете на вратаря.

В 42-ата минута Роналдо се освободи в пеналта и стреля от малк ъгъл, но отново Перин с решителна намеса не позволи да се стигде до гол във вратата му.

По-добрата игра на Ювентус най-накрая даде резултат в 50-ата минута. Пауло Дибала получи пред наказателното поле, финтира защитник, освободи си пространство и с удар по земя порази вратата за 0:1.

В 54-ата минута Бернардески можеше да удвои. Той получи отлично центриране от Хуан Куадрадо и стреля с глава, но на сантиметри от гредата.

В 56-ата минута резултатът бе удвоен. Кристиано Роналдо получи топката в средата на терена, напредна необезпокояван и с мощен шут вкара за 0:2.

В 73-ата минута Дъглас Коста вкара трети гол за гостите. Попадението на бразилеца бе дори по-красиво и от това на Роналдо. Той получи на ъгъла на наказателното поле и с елегантен изстрел по диагонала прати кълбото неспасяемо във вратата.

Дженоа отправи първия си удар в мача едва в 76-ата минута, когато Антонио Санабрия стреля по земя и Войчех Шчесни изби, макар топката да излизаше в аут.

В 77-ата минута домакините намалиха резултата. Пинамонти бе изпуснат в наказателното поле, овладя топката и от труден ъгъл успя да прати кълбото в мрежата за 1:3.

В 89-ата минута и влезлият като смяна Гонсало Игуаин тества Перин с далечен изстрел, но вратарят отново бе заел добра позиция и спаси.

Така Ювентус записа шеста поредна победа и си върна преднината от 4 точки пред втория Лацио, като остава на върха със 72 точки в актива си. Дженоа пък остава на ръба на опасната зона на 17-ата позиция с 26 точки.