Нов обрат съхрани надеждите на Лацио (видео)

За втори път в рамките на три дни Лацио направи обрат от 0:1 до 2:1 и по този начин показа, че няма да се откаже да преследва водача в Серия "А" Ювентус. "Бианкочелестите" стигнаха до много труден успех като гост на Торино благодарение на попадения след почивката на Чиро Имобиле и Марко Пароло. За "биковете" се разписа Андреа Белоти от дузпа в началото на двубоя.

Голмайсторът на първенството Имобиле извърши нарушението, довело до наказателния удар в полза на Торино, а неговият добър приятел Белоти не сбърка от бялата точка. През второто полувреме обаче Чиро се реваншира с 29-ия си гол в 29 мача, а далечен удар на Пароло, рикоширал в бранител на домакините, осигури трите точки на Лацио.

Наставникът на "орлите" Симоне Инзаги беше наказан и изгледа двубоя от трибуните. Имобиле и Фелипе Кайседо започнаха в предни позиции, а Луис Алберто, Марко Пароло и Сергей Милинкович-Савич действаха в средата на терена.
Наставникът на Торо Морено Лонго заложи в атака на Белоти, Суалихо Мейте и Симоне Верди. Симоне Дзадза остана на пейката и не се появи в игра.
Торино получи шанс да поведе още в 5-ата минута, когато Никола Н'Кулу нанесе удар с глава, а Имобиле отклони топката с ръка. Реферът Давиде Маса не се поколеба да отсъди дузпа, която Белоти превърна в гол - негов 12-и през сезона. Още по-лошата новина за Имобиле беше жълтият картон на Имобиле, който ще го лиши от участие в дербито с Милан.
В средата на полувремето звездата на Лацио можеше да изравни, но след като излезе сам срещу Салваторе Сиригу и го прехвърли, топката "кацна" върху напречната греда. Далечен удар на Милинкович-Савич накара Сиригу да изтръпне, а до почивката Кайседо също получи жълт картон и подобно на Имобиле ще пропусне следващия мач.
Малко преди почивката Франческо Ачерби прати топката в мрежата на Торино, но от явна засада и голът беше отменен.
В 48-ата минута Луис Алберто изведе Имобиле, който напредна и с неособено силен, но прецизен удар успя да възстанови равенството. Последва мощен натиск на Лацио, а защитата на Торино, която е сред най-слабите в Серия "А", все повече се огъваше. Сиригу спаси удари на Имобиле, Милинкович-Савич и резервата Хоакин Кореа.
В 72-ата минута Джордан Лукаку центрира кум Милинкович-Савич, но неговият изстрел от въздуха беше блокиран. Топката остана в близост до вратата на Торино и в крайна сметка Пароло изненада Сиригу, не и без помощта на рикошет в Алекс Беренгер.
В края гостите можеха да направят победата си и по-убедителна, а Торино за пореден път се провали у дома. "Биковете" са на 14-о място в подреждането и още не могат да са спокойни за оставането си в Серия "А".