Манчестър Юнайтед докосва топ 4 след убедителен успех над Брайтън (видео)

Манчестър Юнайтед затвърди добрата си форма си след рестарта на сезона в Премиър лийг и постигна убедителен успех като гост над Брайтън с 3:0 в двубой от 32-ия кръг. Резултатът откри Мейсън Грийнууд в 16-ата минута, а в 29-ата и 50-ата Бруно Фернандеш покачи до 3:0. "Червените дяволи" бяха господари на терена на "Амекс" и заслужено се поздравиха с успеха, който ги изкачи на петата позиция с равен брой точки с шестия Уулвърхамптън - 52. Брайтън пък ще продължи битката си за оцеляване като в следващия кръг гостува на Норич. Манчестър Юнайтед пък приема Борнемут.

Мениджърът на Юнайтед Оле Гунар Солскяер нямаше нови проблеми с контузени футболисти след 1/4-финала за ФА Къп срещу Норич и излезе с оптимален състав.
Двубоят започна с териториален превес на гостите, които бяха близо до откриване на резултата в 12-ата минута, когато след удар от границата на наказателното поле на Бруно Фернандеш топката срещна страничната греда. Преди това и домакините имаха перспективна атака, но нападателят Аарън Конъли игра с ръка в наказателното поле, което беше видяно от реферите.Така се стигна до 16-ата минута, когато Манчестър Юнайтед откри резултата чрез Мейсън Грийнууд. Той получи топката от Уан-Бисака, напредна в наказателното поле, където преодоля капитана на Брайтън Дънк и прати топката ниско до близката греда, а стражът Райън не успя да реагира.
В 21-ата минута Юнайтед получи хряк свободен удар в близост до наказателното поле, но ударът на Бруно Фернандеш беше слаб и неточен. В 23-ата минута португалецът центрира от ъглов удар, Магуайър стреля с глава, но не намери вратата. Все пак устремът на гостите се материализира в 29-ата минута. Тогава след продължителна атака топката попадна у Погба пред наказателното поле. Французинът видя свободния си съотборник Бруно Фернандеш и я чукна към него, който без колебание стреля и след рикошет в крак на бранител на Брайтън топката влезе за втори път в мрежата на Райън.
След гола темпото поспадна, а Юнайтед продължи да владее повече топката и да разиграва в половината на Брайтън. Втората част започна с опит за натиск от страна на домакините, но Манчестър Юнайтед наказа първата им грешка. В 50-ата минута "червените дяволи" организираха бърза контраатака, започната от Неманя Матич. Той подаде топката към Грийнууд на фланга, който я центрира в наказателното поле, където от движение Фернандеш я прати за трети път в мрежата.
В 60-ата минута Брайтън стигна до най-доброто си положение в мача. Реферът отсъди пряк свободен удар пред вратата на Де Хеа след нарушение на Погба. Зад топката застана Макалистър, който хитро изведе Леандро Тросар зад отбраната. Белгиецът стреля по диагонал, но малко не достигна топката да влезе във вратата на Юнайтед.
В 69-ата минута Давид Де Хеа направи изключително спасяване след удар на Конъли, като с върха на пръстите отклони топката в ъглов удар. Испанецът отново прояви класата си в 76-ата минута след свиреп удар на Неал Мопе от наказателното поле. В тези минути Солскяер извърши и петте си смени, което наруши ритъма в играта на Юнайтед, но от друга страна при този резултат нищо не застрашаваше крайния изход на срещата.
В заключителните минути и стражът на Брайтън Райън се показа в добра светлина, като отрази удар на Скот Мактоминей. Объркване пред вратата на домакините в последната минута на редовното време можеше да доведе до четвърти гол, но в крайна сметка резултатът се запази непроменен.

Брайтън - Манчестър Юнайтед 0:3

0:1 - Грийнууд 16
0:2 - Фернандеш 29
0:3 - Фернандеш 50
Брайтън: Райън, Лампти, Дънк, Дъфи, Бърн, Монтоя, Бисума, Стивънс, Прьопер, Макалистър, Конъли.
Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Матич, Погба, Грийнууд, Фернандеш, Рашфорд, Марсиал.