Хетафе продължи агонията на Реал Сосиедад и взе важна победа в битката за Европа

Хетафе постигна много важна победа с 2:1 над Реал Сосиедад в домакинството си от 32-ия кръг на Ла Лига. Това бе пряк сблъсък между два от отборите с претенции за участие в Европа догодина. Затова и успехът на домакините е с двойна цена, още повече, че така бе продължена лошата серия на баските от 4 поредни загуби и 5 мача без успех в първенството.

Хетафе откри резултата в 20-ата минута от доста спорна дузпа. Вратарят Алекс Ремиро сгреши и подаде топката в краката на Уго Дуро, който нахлу в наказателното поле и театрално падна след сблъсък със защитник, като съдията посочи бялата точка. Хайме Мата реализира наказателния удар за 1:0.

През втората част гостите вдигнаха оборотите и определено стояха по-добре от своя съперник. В 55-ата минута Аднан Янузай бе изведен зад защитата и хладнокръвно реализира. В първия момент голът не бе зачетен заради засада, но след разглеждане с ВАР се видя, че такава няма и попадението бе признато.

От този момент насетне изглеждаше, че баските са близо и до пълен обрат, но нова грешка в 83-ата минута съсипа усилията им. Хорхе Молина си спечели тъч и го изпълни бързо, извеждайки Мата в наказателното поле, той напредна и от малък ъгъл успя да прокара топката през краката на вратаря за 2:1.

Така Хетафе се поздрави с успеха и с 52 точки излезе на 5-ата позиция в таблицата. Реал Сосиедад вече е на 7-ото място с 47 точки.