Ботев (Враца) удари Дунав и прати русенци на дъното в групата (видео)

Ботев (Враца) си тръгна с трите точки от гостуването на Дунав в Русе. Възпитаниците на Антони Здравков победиха "драконите" с 3:1 в среща от 2-ия кръг на група "Б" на Втората осмица в efbet Лига. В герой за гостите се превърна именикът Петър Атанасов (4, 50), който беше точен на два пъти. Дуде Ндонгала (82) намали изоставането на русенци след точно изпълнение на дузпа, а Доминик Янков (87) също се разписа с красив шут извън наказателното поле. Ботев дръпна с три точки на Дунав, след като преди този мач двата тима бяха с равни точки и дори абсолютно идентична голова разлика.

Разкъсваният от финансови проблеми Дунав показа, че не се е отказал да се бори за мястото си в елита и в миналия кръг записа донякъде изненадваща победа като гост на Арда (Кърджали) (2:0). Русенци обаче са в изключително лоша серия като домакин и продължават да нямат успех в 11 поредни мача на свой терен. Днес те сложиха край на друга негативна тенденция. "Драконите" не бяха вкарвали гол в 5 домакинства.
Интересното е, че в редовния сезон и двата мача между тези съперници завършиха по един и същи начин - 0:0.
Гостите от Враца поведоха в резултата с първия си точен удар във вратата. Още в 4-ата минута Петър Атанасов изведе Ботев напред след неточност в действията на Благой Макенджиев. Стражът изчисти лошо върната към него топка, Доминик Янков пресече подаването и пусна добър пас към Атанасов, а той насочи удара си в мрежата.
Дунав отговори с шут на Юлиан Ненов, който Красимир Костов отрази. В 16-ата минута Доминик Янков направи двойно подаване с Том, след което стреля от далечна дистанция. Плътният удар на младока обаче не намери очертанията на вратата и премина покрай дясната греда. В 20-ата минута Янков подаде в коридор за Петър Атанасов. Голмайсторът в днешния двубой изскочи от дълбочина и излезе очи в очи с Макенджиев.
Крилото преодоля и стража, но затвори ъгъла пред себе си и не успя да насочи удара си точно във вратата. В следващите минути се забеляза активизиране в редиците на Дунав. Половин час след началото на мача русенци имаха добра възможност да изравнят резултата. Росен Колев се извиси в наказателното поле след центриране от корнер, но при удара му с глава Красимир Костов показа добър рефлекс.

В 36-ата минута футболистите на Антони Здравков пропиляха отлична възможност да удвоят преднината си. Добра контраатака, при която трима футболисти на гостите останаха срещу двама защитници, беше завършена от Атанас Зехиров. Бившият футболист на Ботев (Пловдив) обаче стреля от движение покрай вратата.

Второто полувреме започна така, както и първата част. Пет минути след съдийския сигнал за подновяване на играта Петър Атанасов се разписа във вратата на Дунав. Триходова атака между Доминик Янков, Том и Атанасов завърши с технично извеждащо подаване на бразилеца, а именикът шутира в обратния ъгъл за 2:0.
След попадението действията на терена се успокоиха, което принуди Людмил Киров да пусне в игра всички офанзивни футболисти, с които разполага на скамейката. В 79-ата минута слаб изстрел на Дуде Ндонгала по земя премина покрай вратата. В 81-ата минута Дунав получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на Атанас Зехиров срещу Ндонгала. Бранителят закъсня много при опита си да изчисти топката и събори играча на домакините в наказателното поле. Зад топката застана потърпевшият Ндонгала, който показа хладнокръвие и прати Костов в обратния ъгъл.
В 87-ата минута Доминик Янков показа индивидуалната си техника, финтирайки защитник. Последва шут на младока извън наказателното поле, при който топката се отби в напречната греда и падна зад голлинията. Макенджиев улови топката след това, но съдиите видяха, че кълбото е преминало голлинията с пълния си обем и Николай Йорданов посочи центъра.
В добавеното време Ивайло Михайлов получи втори жълт картон и респективно червен заради това, че попречи на противников играч да поднови играта.