Галатасарай спря устрема на Истанбул Башакшехир

Отборите на Истанбул Башакшехир и Галатасарай не излъчиха победител в дербито на 29-ия кръг на турската Сюпер лига. Двубоят приключи при резултат 1:1, като така бе спряна победната серия на домакините от 3 поредни успеха.

Истанбул поведе в 51-ата минута, когато Алексич се разписа с глава след отлично центриране на Каведжъ.

Галатасарай обаче изравни в 67-ата минута с попадение на Акаба, който получи пас успоредно на голлинията от Сарачи и отблизо чукна топката във вратата за 1:1.

Домакините завършиха срещата в намален състав, след като в 85-ата минута Виска получи втори жълт и червен картон за груб фаул срещу Сери.

След това реми Истанбул Башакшехир остава начело в класирането с 60 точки, пред Трабзонспор с 58 и Сиваспор с 53. Галатасарай е на 4-ата позиция с 52 точки.