Ейбар записа победа с тежестта на оцеляване (видео)

Отборът на Ейбар надви с 2:1 Гранада като гост в мач от 32-рия кръг на Ла Лига. С успеха баските почти сигурно си подпечатаха мястото в елита и през следващия сезон. “Лос армерос” дръпнаха с девет точки пред зоната на изпадащите и до голяма степен предрешиха и трите изпадащи тима. Разликата между 18-ия Майорка и 17-ия Селта е цели осем пункта.

Днес тимът от “Ипуруа” беше видимо по-добрият и заслужено извоюва успеха си край Аламбра. В 16-ата минута Кике се възползва от грешка в центъра на защитата на съперника и изведе Пабло де Бласис. Халфът завърши с фин прехвърлящ удар за 0:1. Роберто Солдадо изравни мъничко след началото на втората част.  В 69-ата Кике завъртя топката с левия крак към далечния ъгъл за крайното 1:2.