Аталанта изтръгна победата като гост на Удинезе и очаквано счупи клубен рекорд (видео)

Отборът на Аталанта постигна победа с 3:2 като гост на Удинезе в зрелищен мач от 28-ия кръг на Серия “А”.

Бергамаските излязоха напред в резултата още в 9-ата минута, когато Дуван Сапата се възползва от чудесна асистенция на капитана Алехандро Гомес. В 31-ата обаче голмайсторът на “фриуланите” Кевин Лазаня възстанови равенството. В 71-ата резервата Луис Муриел изпълни прекрасен пряк свободен удар и отново даде аванс на гостите. Колумбиецът отбеляза втория си гол в мача едва осем минути по-късно, този път с мощен шут отдалече. Лазаня не остана по-назад и също с второто си попадение за вечерта оформи крайното 2:3, засичайки с глава центриране на Марвин Зегелар.
Така четвъртият в класирането Аталанта събра 57 точки, докато Удинезе е на 15-ото място с 28 пункта в актива си. За домакините победата е по-специална, тъй като трите попадения подобриха клубното постижение за най-много голове за един сезон в Серия "А". Тимът е отбелязал 80 попадения при оставащи цели 10 шампионатни мача до края на кампанията.