Университатя удари шампиона като гост и мечтае за титлата

Отборът на Университатя (Крайова) постигна изключително ценна победа с 3:2 като гост на шампиона и водач в класирането ЧФР Клуж. Възпитаниците на Криситано Бергоди триумфираха в дербито на 5-ия кръг на шампионския плейоф в Лига 1 на Румъния и дадоха заявка, че до последно ще се борят за титлата, като се доближиха само на точка зад днешния си съперник.

Българският халф на гостите Антони Иванов бе в групата за мача, но този път не влезе в игра.

Университатя взе солидна прединна от два гола чрез Колич в 9-ата и Михайла в 55-ата минута.

ЧФР Клуж обаче не се предаде и успя да изравни чрез Деац в 60-ата и Винисиус в 70-ата минута.

В края на мача обаче гостите нанесоха решителния удар чрез Чикалдау в 87-ата минута, като това се оказа и победният гол за крайното 2:3.

След този мач ЧФР Клуж остава начело в класирането с 36 точки, но Университатя вече диша плътно във врата му с 35 точки. Трети е ФКСБ с 27 точки и мач по-малко.