Виктория спря победната серия на Спарта (Прага)

Виктория (Пилзен) сложи край на серията от 8 поредни победи на Спарта (Прага) във всички турнири. Двата тима се изправиха един срещу друг в среща от 3-ия кръг на шампионския плейоф на чешката лига и съставът от Пилзен спечели с 2:1 на свой терен.

Точни за успеха на Виктория бяха Томаш Чори в 56-ата и Онджей Михалик в 65-ата минута.

Почетното попадение за гостите пък бе дело на Давид Моберг-Карлсон в 88-ата минута.

С този успех Виктория остава на 2-ата позиция със 72 точки. Новият отбор на Мартин Минчев е на 3-ото място с 56 точки. Водач е Славия (Прага) със 78 точки и мач по-малко.