Този път последните минути донесоха радост на Интер (видео)

Интер беше близо до това да допусне нова грешна стъпка в Серия "А", но късен обрат донесе на тима успех при гостуването на Парма. "Нерадзурите" спечелиха с 2:1 след голове на Стефан де Фрай и Алесандро Бастони в последните 10 минути. По този начин отборът на Антонио Конте отново е на 8 точки зад Ювентус и над 4 зад Лацио.

За Интер беше важно да се реваншира след разочароващото домакинско равенство срещу Сасуоло (3:3) преди няколко дни. Тогава миланският гранд позволи победата да му се изплъзне в заключителните минути, но днес се случи обратното.

Парма може много да съжалява за резултата. "Дуковете" отново доказаха, че са една от приятните изненади на сезона и затвърдиха добрите впечатления от първите си два мача след дългата пауза. В тях тимът направи равенство при визитата си на Торино и разгроми Дженоа с 4:1. Днес "пармалатите" поведоха рано с гол на Жервиньо и имаха доста положения пред вратата на Самир Ханданович, но ги пропиляха, а в края изравнителното попадение на Де Фрай ги сломи. Последваха червен картон на Юрай Куцка и втори гол за Интер.
Диего Годин беше титуляр за "нерадзурите", а от първата минута започна и Данило Д'Амброзио. В халфовата линия се появиха Роберто Галярдини и Николо Барела. Кристиано Бираги пък бе предпочетен пред Ашли Йънг. Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку водеха атаките, а зад тях действаше Кристиан Ериксен.
Конте бе наказан и не беше на скамейката на Интер. В състава го нямаше и Милан Шкриняр, който беше санкциониран за 3 мача заради червения си картон срещу Сасуоло. Аут заради травми бяха Марсело Брозович, Стефано Сенси и Матиас Весино.
Парма стартира с 4-3-3, като в предни позиции бяха Андреас Корнелиус, Жервиньо и бъдещото попълнение на Ювентус Деян Кулушевски. Бруно Алвеш и Юрай Куцка имаха физически проблеми, но се възстановиха и също бяха титуляри.
Наставникът на домакините Роберто Д'Аверса не можеше да разчита на наказания Симоне Якопини, а заради контузия отсъстваха Роберто Инглезе.
Началото не бе никак оптимистично за Интер. Защитата на няколко пъти действаше разсеяно и Парма се възползва. В 13-ата минута Жервиньо направи голям пропуск, стреляйки покрай вратата, но в 15-ата котдивоарският ветеран се реваншир. Той получи перфектен диагонален пас от Куцка, финтира Антонио Кандрева и наказа Самир Ханданович.
В 21-ата минута се стигна до напрегната ситуация и пред другата врата. Годин скочи най-високо след центриране от фланга и стреля на сантиметри от целта. "Нерадзурите" обаче поискаха дузпа за изблъскване на уругваеца от страна на Ясмин Куртич. Наложи се намесата на ВАР, след което стана ясно, че Годин е бил в засада и това спаси Парма.
Барела пропусна да изравни след една от добрите атаки на "синьо-черните" и подаване на Лукаку. Корнелиус пък не можа да направи 2:0 за Парма от чиста позиция. Датчанинът още веднъж се провали със завършващия удар в края на полувремето, а Луиджи Сепе парира изстрел на Лаутаро Мартинес.
След почивката Интер хвърли доста сили в атака, но срещна много организирана отбрана. В 54-ата минута Лаутаро Мартинес се добра до топката и шутира от границата на наказателното поле, но малко не му достигна да изравни.  В 59-ата при идентично положение и Жервиньо стреля в аут.
В средата на втората част Конте извади Ериксен и Кандрева, а в игра се появиха Алексис Санчес и Виктор Моузес. Малко по-късно Лукаку напредна мощно и отправи хубав удар, но топката отново мина покрай целта. Алексис се включи силно и в 80-ата минута максимално затрудни Сепе, но стражът на Парма изби.
Много добър мач за "дуковете" направи Кулушевски, който с лекота се справяше с няколко футболисти на Интер и често беше спиран с нарушения.
Гостите обаче съумяха да изравнят в 84-ата минута благодарение на централния защитник Стефан де Фрай. Нидерландецът продължи с глава топката след удар на Лаутаро Мартинес и Сепе нямаше какво да стори. В яда си Куцка каза нещо на рефера Фабио Мареска и беше изгонен.
Домакините нямаха време да се пренастроят и веднага след подновяването на играта получиха още един гол. В основата на попадението беше Моузес, който качи топката на главата на друга резерва - Алесандро Бастони, и от около метър той нямаше как да пропусне.
Интер не допусна грешката от мача срещу Сасуоло и прибави 3 точки към актива си. В следващия кръг "нерадзурите" имат наглед лесно домакинство на аутсайдера Бреша, а Парма ще гостува на Верона.