Сасуоло го направи отново! (видео)

Отборите на Сасуоло и Верона изиграха много зрелищен мач, завършил 3:3. Дарко Лазович, Мариуш Степински и Матео Песина се разписаха за тима от града на Ромео и Жулиета, който водеше до 97-ата минута, но тогава бомбен шут на резервата Рожерио донесе точката на домакините. Джереми Бога реализира другите две попадения за Сасуоло.

В предишния кръг Верона отстъпи като гост на Каляри, а Сасуоло стигна до драматично равенство насред Милано срещу Интер със същия резултат - 3:3. Днес тимът на Роберто Де Дзерби искаше да затвърди добрите впечатления с домакински успех срещу труден съперник и доминираше в началните минути, но първата опасност беше пред вратата на Андреа Консили. За негова радост бранител в зелено-черно съумя да избие пред самата голлиния.
Сасуоло организира няколко интересни атаки в средата на полувремето. При една от тях Лукаш Хараслин стреля силно, но топката беше изчистена в корнер. Верона разчиташе на контри, но дългите пасове към Мариуш Степински не носеха никаква изненада за защитата на домакините.

В началото на втората част съперниците набързо си размениха по едно попадение. В 51-ата минута Степински остави топката за Дарко Лазович и сърбинът със свиреп шут от границата на наказателното поле направи Консили безпомощен. В ответната атака Грегоар Дефрел комбинира с Жереми Бога, който шутира силно по диагонала и изравни.
В 57-ата минута Верона отново излезе напред. Този път Лазович се отличи с перфектна асистенция с външен фалц, а връхлитащият Степински засече кълбото и с гърди го прати в мрежата. Не след дълго гостите стигнаха до още един гол. Груба грешка в защитата на Сасуоло позволи на Матео Песина да изскочи сам срещу Консили, а завършващият удар на халфа беше безупречен.

Домакините не се предадоха. В 77-ата минута Бога върна интригата с много майсторско изпълнение, пращайки топката точно под гредата за 2:3. Това беше гол №10 за футболиста от Кот д'Ивоар от началото на кампанията.
Играчите на Сасуоло направиха всичко по силите си за втори пореден път да се спасят от загуба в последните минути, но срещу себе си имаха четвъртата най-добра защита през сезона. Въпреки това, в последната от добавените 7 допълнителни минути Рожерио нанесе мощен удар извън наказателното поле и топката се оплете в мрежата.

След този двубой Сасуоло е 12-и с 34 точки, а Верона заема 9-о място с актив от 39 точки.