Виляреал съсече Валенсия с брилянтни голове (видео)

Отборът на Виляреал надви с 2:0 съседите от Валенсия в сблъсък от 32-рия кръг на Ла Лига. Пако Алкасер (14) и Жерард Морено (44) реализираха двете попадения още преди почивката. С успеха “жълтите” продължиха борбата за топ 4. Те изостават на три точки от четвъртия Севиля.
В 14-ата минута Жерард Морено центрира на втора греда, където Алкасер отбеляза от въздуха с крак, насочвайки превъзходно в обратния ъгъл, до гредата. “Подводницата” продължи да играе по-силно Морено нацели греда след удар с глава при корнер. В 44-ата домакините сътвориха шедьовър. Санти Касорла беше изведен с дълго и високо подаване зад защитата, той с първото си докосване с крак подаде встрани за Жерард Морено, който изпрати страхотен изстрел от въздух, за да не остави шансове на вратаря Яспер Силесен.
В 51-вата Дани Парехо можеше да върне “прилепите” в мача, но топката се удари в крака на Раул Албиол. До края на срещата гостите от “Местайя” не направиха нищо съществено и загубиха с 0:2. Момчетата на Алберт Селадес остават извън местата за евроучастие.