Румънец вкара два гола и получи червен картон при победа на Урал (видео)

Бившият тим на Николай Димитров Урал прекъсна серията си от 3 загуби в руската Премиер лига. Отборът на старши треньора Дмитрий Парфьонов се наложи с 2:1 над Тамбов и се отдалечи от зоната на изпадащите. И двата гола за домакините вкара Ерик Бикфалви. В края румънецът получи червен картон, но Тамбов не успя да стигне до равенство.

Бикфалви откри резултата в 20-ата минута от дузпа. Нарушението беше отсъдено за нарушение на Антон Килин, който игра с ръка в наказателното поле. Ситуацията беше разгледана с ВАР и едва тогава реферът Алексей Матюнин посочи бялата точка.
Тамбов имаше няколко положения до почивката, но така и не се възползва от тях. В средата на втората част обаче Алексей Рибин центрира към Михаил Костюков, който изпревари Мачей Вилюш и се разписа за 1:1. Само две минути по-късно красива комбинация на Урал завърши с нов гол на Бикфалви - негов седми през сезона.

В 83-ата минута звездата на домакините влезе остро в краката на Артьом Федчук, което му донесе втори жълт картон и Урал остана с човек по-малко. Въпреки това, "оранжевите" не изпуснаха победата.

Урал е на 11-о място в калсирането с 28 точки, колкото имат още Сочи и Арсенал (Тула). Тамбов пък заема 13-а позиция с 25 точки.
В следващия кръг Урал ще гостува на Оренбург, а Тамбов ще е домакин на водача Зенит.