Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Милан надви Рома с късни голове (видео)

Отборът на Милан постигна важна победа с 2:0 над Рома на “Джузепе Меаца” в дербито от 28-ия кръг на Серия “А”. Попаденията отбелязаха Анте Ребич (76') и Хакан Чалханоглу (89') от дузпа.

В състава на Пиоли нямаше никаква промяна в сравнение с победата с 4:1 над Лече. Защитникът Симон Кяер успя да се възстанови навреме от леката си травма на коляното, докато Златан Ибрахимович все още не е готов за игра, така че атаката отново бе поверена на Ребич.

Пауло Фонсека обаче бе направил множество промени след успеха с 2:1 над Сампдория. В отбрана мястото си запази единствено Крис Смолинг. Така титуляри днес бяха Давиде Дзапакоста, Джанлука Манчини и Леонардо Спинацола. Направилият слаб мач срещу “моряците” Амаду Диавара бе заменен от включилия си добре тогава Браян Кристанте, а в по-предни позиции шанс получиха Лоренцо Пелегрини и Джъстин Клуйверт. Традиционно нападението бе предвождано от капитана Един Джеко.
Преди мача домакините почетоха починалата наскоро клубна легенда Пиерино Прати, като след това двата отбора запазиха минута мълчание за бившия си нападател. Срещата започна при много бавно темпо, като първият шут в нея, дело на Пелегрини в 15-ата минута, беше блокиран. В 20-ата Джеко пропусна да се разпише с глава от близка дистанция, а секунди по-късно изстрел на Хенрих Мхитарян рикошира и се стигна до корнер. В 27-ата Милан най-после стигна до удар чрез Джакомо Бонавентура, но той се оказа прекалено силен и така опропасти добрата атака на тима. В 39-ата удар с глава на Чалханоглу мина над вратата, а няколко минути по-късно Антонио Миранте се справи с негово изпълнение на фаул.
В 47-ата минута Ребич пресече пас на Спинацола назад към Миранте, но не успя да овладее топката и тя излезе в аут. В 56-ата Чалханоглу пробва далечен шут, който обаче се оказа неточен. В 65-ата турчинът завърши много добра атака на Милан, но ударът му попадна от външната страна на мрежата. Малко след това резервата Лукас Пакета отправи изстрел от разстояние, който беше избит в корнер от противниковия страж. Бразилецът опита нов шут от дистанция в 73-ата минута, но този път той не попадна в рамките на вратата.
В 76-ата Ребич отне топката от Дзапакоста и започна атака за своя отбор. Стигна се до акробатичен удар на Франк Кесие, който беше отразен от Миранте, добавката на Ребич разтресе страничната греда, но при втория си опит хърватинът успя да се разпише. Малко преди изтичането на редовното време Смолинг фаулира Тео Ернандес в наказателното поле и така беше отсъдена дузпа за "росонерите". Чалханоглу се зае с изпълнението и с отличен удар оформи крайното 2:0.
Така седмият в класирането Милан събра 42 точки и се изравни с шестия Наполи, отстъпвайки му по голова разлика. Рома пък е точно пред тях с 48 пункта в актива си.
МИЛАН - РОМА 2:0

1:0 Ребич (76')
2:0 Чалханоглу (89' д.)