Пянич преди години: Като дете винаги съм харесвал Реал Мадрид

Въпреки че е на крачка от трансфер в Барселона, халфът на Ювентус Миралем Пянич като дете е бил фен на кръвния враг Реал Мадрид. Това признава самият играч в интервю за “Ослободение” отпреди години, докато още носи екипа на Рома, припомня “Спорт”.

“В момента съм щастлив в Рома, но не знам дали ще напусна през лятото. Ако ме питат за любимия ми отбор, ще им отговоря, че като дете винаги съм харесвал Реал Мадрид”, признава тогава Пянич.

Каталунското издание обаче отчита и друга интересна подробност от миналото на 30-годишния футболист, която определено ще се хареса повече на привържениците на Барселона. През сезон 2009/10 Реал Мадрид отпада на 1/8-финалите на Шампионската лига именно след гол на Пянич, който по същото време играе за Лион. Първият мач във Франция завършва 1:0 в полза на домакините чрез попадение на Жан Макун. В реванша на “Сантиаго Бернабеу” Кристиано Роналдо дава ранен аванс на мадридчани още в 6-ата минута, но срещата завършва 1:1 с гол на босненеца в 75-ата минута и така “Кралския клуб” приключва участието си в турнира още в първата елиминационна фаза.