Арсенал е на полуфиналите след гол в добавеното време (видео)

Арсенал е вторият полуфиналист в турнира за ФА Къп. Лондончани се класираха за финалната четворка, след като победиха с 2:1 Шефилд Юнайтед на "Брамал Лейн". Никола Пепе откри резултата, след като бе точен от дузпа в 25-ата минута. Дейвид Макголдрик изравни в 87-ата минута, но Дани Себайос донесе победата на Арсенал в добавеното време. Два гола на "остриетата" бяха отменени заради засади и така тимът на Крис Уайлдър остава без победа след подновяването на сезона.

Дийн Хендерсън се завърна на вратата на "остриетата". Джон Игън и Оливър Макбърни също започнаха. Пет бяха корекциите, които предприе Микел Артета в сравнение с мача със Саутхамптън. Ейнсли Мейтланд-Найлс, Давид Луис, Джоузеф Уилок, Сеад Коласинак и Александре Лаказет стартираха. Пиер-Емерик Обамеянг остана на скамейката.
Домакините бяха по-опасни в началото, макар че Арсенал владееше много повече топката. В деветата минута Лундстрам се разписа, но попадението правилно бе отменено заради засада. Няколко минути след това "остриетата" имаха нова добра възможност. Дълго изпълнен тъч бе пратен в наказателното поле, където Мустафи и Макбърни скочиха на задна греда за топката, която в крайна сметка премина на сантиметри встрани.
В 23-тата минута Башам фаулира Лаказет в наказателното поле - дузпа за гостите. Никола Пепе бе точен от бялата точка, давайки аванс на лондончани. Това бе първият точен удар в актива на гостите.
Няколко минути след това Арсенал бе близо до втори гол, но Хендерсън за пореден път през този сезон се намеси блестящо и спаси коварен удар на Лаказет. Две минути преди почивката Хендерсън отново се прояви, боксирайки остро центриране на Мейтланд-Найлс, а в самия край на частта шут на Пепе профуча встрани от целта.
В началото на второто полувреме контузия получи Давид Луис, който бе заменен от Роб Холдинг.
В 58-ата минута втори гол на Шефилд Юнайтед днес бе отменен. Този път той бе реализиран от Макголдрик, а засадата бе доста по-тънка от тази през първата част.

Съживяването на "остриетата" обаче бе видно и няколко минути след това Башам бе много близо до гола, след като засече с глава на далечната греда центриране на Башам.
По-добрата игра на Шефилд през втората част даде резултат в 87-ата минута. Робинсън отново изпълни дълъг тъч, Коласинак изчисти непохватно топката, която рикошира в Тиърни, след което Макголдрик засече от въздуха за 1:1.
Домакините обаче не успяха да вкарат мача в продължения, тъй като в 91-вата минута Дани Себайос донесе победата на Арсенал, след като завърши контраатака на гостите.