16-a поредна титла за НСА

В събота се изиграха срещите от XIV кръг на държавното първенство по футбол за жени. В
дербито на кръга НСА победи с 6:0 като гост втория във временното класиране Пълдин
/Пловдив/ и така си осигури 16-а поредна титла. Още в 7-та мин. Тея Пенкова откри резултата за „студентките”, а с двата гола на Яна Йорданова в 17-та и 42-та мин. НСА поведе с 3:0. И след
почивката доминацията на многократните шампионки продължи и в 57-та мин. Димитра Иванова
покачи на 4:0. В 65-та мин. Ивана Найденова изпълни прецизно отсъдената дузпа за 5:0, а 6
минути преди края на срещата Кристин Кръстева оформи крайното 6:0.

Етър /Велико Търново/ разгроми със 7:0 Левски /Чепинци/ и си върна второто място, като вече
има преднина от 2 точки пред Пълдин. Головете отбелязаха Велизара Владимирова в 5-та, Лора
Петрова в 17-та и 28-та мин, Велизара Владимирова в 33-та и 61 мин, Недред Заструг в 70-та и
Спасимира Евстатиева в 85-та мин. В следващия кръг Етър и Пълдин в директен двубой ще
определят носителите на сребърните медали в първенството.

Изненадващо ЛП Суперспорт /София/ загуби от гостуващия Риал /с. Ковачевци/ с 2:3 . В 23-та
мин. Десислава Грахльова откри за домакините, но в 39-та мин. Ива Тодорова изравни.В 62-та
мин. Грахльова отново даде преднина за ЛП Суперлспорт, но три минути по-късно Алисия
Велинова възстанови равенството, а с втория си гол в мача Ива Тодорова обърна мача и донесе
победата за Риал.

В последния мач от кръга Локомотив /Стара Загора/ победи Севлиево Лейдис с 2:1. Първото
полувреме завърши 0:0, веднага след почивката – в 47-та мин. Петя Еткова даде преднина за
домакините, но в 56-та мин. Моника Симеонова изравни. Финалният щурм на старозагорки даде
резлутат и в 84-та мин. Кристина Караиванова вкара победния гол за Локомотив.