Лацио избегна втора поредна грешна стъпка с късен обрат (видео)

Отбоът на Лацио постигна трудна победа с 2:1 над Фиорентина на “Олимпико” в късната среща от 28-ия кръг на Серия “А”. Франк Рибери (25') даде аванс на гостите, но с голове на Чиро Имобиле от дузпа (67') и Луис Алберто (83') "бианкочелестите" осъществиха пълен обрат през второто полувреме на мача.
В 6-ата минута Алберто центрира от фаул, но ударът с глава на Фелипе Кайседо се оказа неточен. В 17-ата Далберт опита далечен шут, който рикошира и излезе в корнер. В 25-ата Рибери развинти домакинската отбрана и завърши впечатляващия си дрибъл с гол. Две минути по-късно Бартломей Драговски спаси опасен удар с глава на Марко Пароло след изпълнение на корнер. В 36-ата Кайседо падна в противниковото наказателно поле с претенции за дузпа, а секунди по-късно негов удар с глава излезе в аут. В 41-ата Милан Бадел игра с ръка, но съдията реши да не посочи бялата точка.
Още в първите секунди на втората част Томас Стракоша трябваше да се намеси при шут на Гаетано Кастровили. В 48-ата минута пък изстрел на Рашид Гезал от границата на наказателното поле срещна напречната греда. Последваха пропуски на Мануел Ладзари и Никола Миленкович. В 64-ата Драговски изби в корнер мощен шут на Джони Родригес. Само две минути по-късно обаче стражът се сблъска със залитащия Кайседо и така римляните получиха дузпа, която беше реализирана от техния капитан Имобиле. Той се разписа по този начин за 11-и път през този сезон, а общата бройка на головете му за кампанията нарасна до 28.
В 69-ата именно воле на нападателя прелетя високо над противниковата врата, а Гезал отговори с удар по земя, който мина на сантиметри от гредата. Секунди по-късно Рибери падна след контакт с Патрик, като французинът поиска дузпа, но такава не беше отсъдена. "Орлите" осъществиха пълния обрат в 83-ата минута, когато топката се спря в краката на Херман Песея, след което Луис Алберто с далечен изстрел я прати в противниковата мрежа за крайното 2:1. В последните секунди на мача пък резервата Душан Влахович от състава на "Ла Виола" си изкара директен червен картон за удар с лакът срещу Патрик.
По този начин вторият в класирането Лацио се върна на победния път след загубата с 2:3 от Аталанта, събирайки 65 точки или с четири по-малко от лидера Ювентус. Фиорентина пък е 13-и с 31 пункта в актива си.
ЛАЦИО - ФИОРЕНТИНА 2:1

0:1 Рибери (25')
1:1 Имобиле (67' д.)
2:1 Алберто (83')