Две дузпи лишиха Бреша от важна победа (видео)

Два от отборите, замесени в борбата за оцеляване в Серия “А” - Бреша и Дженоа, завършиха наравно 2:2 на “” в ранния двубой от днешната програма на 28-ия кръг в италианския елит.

“Лъвовете” взеха ранен аванс от два бързи гола. Първо в 10-ата минута Алфредо Донарума откри резултата, а само три по-късно Алесандро Семприни удвои преднината на тима. Домакините обаче я профукаха благодарение на две дузпи. В 38-ата минута, при едно въздушно единоборство, Андреа Папети фаулира Кристиан Ромеро в наказателното си поле, а съдията посочи бялата точка. Яго Фалке се зае с изпълнението на дузпата и я превърна в гол. В 70-ата минута пък Даниеле Десена игра с ръка при едно центриране от корнер и така последва втора дузпа за “грифоните”, която Андреа Пинамонти реализира за крайното 2:2.
Със спечелената точка Бреша събра 18 и остава на последното място, отстъпвайки на СПАЛ 2013 по голова разлика. Дженоа пък е точно над зоната на изпадащите на 17-ата позиция с 26 пункта в актива си.