Вердер си осигури бараж с разгромна победа в прощалния мач в Бундеслигата на една легенда (видео)

Отборът на Вердер записа разгромен успех с 6:1 при домакинството си на Кьолн в последния кръг от Бундеслигата за сезона. Така “бременските музиканти” задминаха Фортуна (Дюселдорф) и заеха плейофната 16-а позиция в класирането, като ги очакват мачове срещу третия във Втора Бундеслига за място в немския елит през следващата кампания. Мачът пък беше последен в първенството за легендата на Бундеслигата Клаудио Писаро, който има 20 сезона в този шампионат. Днес 41-годишният перуанец изигра само няколко минути, след като се появи от пейката в 87-ата минута.

Голеадата за домакините започна с попадение на Юя Осако в 22-ата минута. Само пет по-късно Милот Рашица финтира противников защитник и удвои преднината на тима, а още в 29-ата Никлас Фюлкруг направи резултата 3:0, засичайки центриране на Марко Фридъл. В 55-ата Рашица нацели страничната греда, но при добавката Дейви Клаасен прати топката в празната врата. В 58-ата Осако отбеляза втория си гол в мача. Четири минути след това Доминик Дрекслер вкара почетното попадение за “козлите” в срещата след грешка на Рашица. Крайното 6:1 оформи Джошуа Сарджънт в 68-ата минута за едва втората домакинска победа на “зелените” за кампанията.
Вердер зае 16-ото място в крайното подреждане с 31 точки в актива си, докато Кьолн завърши 14-и с 36 пункта на своята сметка.