Хофе шокира Борусия (Д), Крамарич с четири гола (видео)

Хофенхайм постигна шокираща победа с 4:0 при гостуването си на Борусия (Дортмунд). Андрей Крамарич отбеляза и четирите гола за гостите. Хърватският нападател откри резултата в осмата минута и удвои аванса на Хофе след половин час игра. Той вкара още две попадения в началото на втората част.

Отборът на Лусиен Фавър нямаше за какво да играе в последния кръг от Бундеслигата. Борусия си беше осигурил второто място в крайното класиране, а Хофенхайм си беше подсигурил участие в евротурнирите, като ще завърши на шесто място. Изкачването с една позиции на тима на Матиас Калтенбах означава, че отборът му се класира директно за групите на Лига Европа.

Крамарич откри резултата със страхотен гол в османата минута. Борусия имаше предимство по отношение владеенето на топката, но Хакими и Санчо бяха на пейката и тимът не създаваше опасности пред вратата на съперника. Хофенхайм удвои аванса си след половин час игра, когато отново Крамарич се разписа с удар отблизо.
Фавър опита да промени развитието на мача и пусна в игра Санчо и Хакими на почивката. Второто полувреме обаче започна ужасяващо за домакините и в 50-ата минута те вече губеха с 0:4 след нови два гола на Крамарич. Хърватският нападател първо завърши контраатака, а след това се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Хумелс срещу Дабур.

ХОФЕНХАЙМ - БОРУСИЯ (Д) 0:4

0:1 - Крамарич (8)
0:2 - Крамарич (30)
0:3 - Крамарич (48)
0:4 - Крамарич (50-д)